Kültür-Sanat

Winnie the Pooh, artık o kadar da sevimli değil: Winnie the Pooh: Blood and Honey

Paytak paytak yürümesiyle meşhur, tek derdi bal olan, 7’den 77’ye herkesin sevgili dostu Winnie the Pooh, artık o kadar da sevimli değil… Winnie the Pooh aka Pooh Bear’in kan peşinde koşturup el aleme salça olacağı, psikopat bir Piglet eşliğinde terör estireceği bir uyarlama duyuruldu.

Bu uyarlama tabii ki Disney veya diğer bir büyük sinema şirketinden gelmiyor. Winnie the Pooh: Blood and Honey adındaki slasher korku filmine imza atan isim Rhys Waterfield. Kendisi Spider from the Attic ve Dragon Fury gibi b-movie bile diyemeyeceğimiz, vasatın 300 kat altında kalan filmlerin yazarlığıyla tanınan bir isim. Waterfield, A.A. Milne’nin 1926’da yayımlanan Winnie the Pooh hikayelerinin telif haklarının beş ay önce kamuya açıldığını fark eder fark etmez bu ballı kanlı film için hemen çalışmalara başlamış. Çekimleri İngiltere’nin Ashdown Ormanı’nda 10 gün içinde tamamlanan film, yakın zamanda izleyicilerle buluşacak.

Winnie the Pooh: Blood and Honey’nin slasher türünde olacağını biliyoruz fakat filmin konusuna dair elimizde bir bilgi yok. Kesin olan diğer unsursa filmde telif hakkına takılan bazı şeyleri göremeyecek olmamız. Winnie the Pooh’nun telifi kamuya açılmış olmasına rağmen eserin bazı kısımlarının telifi hala Disney’in elinde. Örneğin Pooh Bear’in meşhur kırmızı tişörtü ve hikayenin kaplanı Tigger telife takılan unsurlara dahil.

Filmin yayın tarihine dair şimdilik bir detay yok.

Netflix, yeni ispanyol suç dizisi The Longest Night için yayın tarihini açıkladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: