Kültür-Sanat

Yapay zeka ile anime, manga oluşturabileceğiniz, Giga Manga!

Google, tarayıcı merkezli ilginç servisleri arasına kısa süre önce Giga Manga çalışmasını da ekledi. Bunun arkasında manga çizimi var.

Günümüzde tarayıcı tabanlı olarak yapay zekadan güç alarak çalışan birçok sanat / çizim servisi bulunuyor. Bu konuda en çok ses getiren isimlerden birisi Nvidia olurken, Google bugün alanda Giga Manga ile ses getirdi. Direkt olarak buradan ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz servis, yapay zekâ ve makine öğrenme sistemleriyle yaptığınız basit çizimleri analiz ediyor ve bunları oldukça iyi sayılabilecek renkli mangalar haline getiriyor. Süreç hakkında açılan sayfada oldukça net yönlendirmeler yapan Google, serviste “büyülü kalem” olarak geçen bir kalem seçeneği de sunuyor. Bu kalem sayesinde çizimler daha da hızlı hale getirilebiliyor. Yapılan çizimlerde sisteme renklerin ne olacağı ise basit renkli çizgiler yardımıyla aktarılıyor.

Hazırladığı sayfada Giga Manga kullanılarak oluşturulan çok sayıda örnek çalışmaya da yer veren Google, bu şimdilik “deneysel” olarak geçen hizmet için Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ve Japonya merkezli 14 farklı başka kurum ile ortaklık kurduklarını aktarıyor.

Gelişen yapay zekâ sistemleri, sanal dünyasını ciddi şekilde değiştiriyor. Sürekli olarak öğrenen ve kendisini geliştiren sistemler, yakın gelecekte bırakın temel seviye örnek çizimleri, akıldaki güzel fikirleri sadece bizden gelecek sesli komutlar ile yerine getirecek gibi görünüyor.

Aquarian Space çılgın bir proje peşinde: Ay’da internet için tarih verildi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seventeen − 8 =

%d blogcu bunu beğendi: