YKS boyunca gerçekleşen ilginç durumlar!

3 milyon 243 bin 425 adayın ter döktüğü YKS’nin ilk oturumu olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) gerçekleşti biliyorsunuz ki. YKS süresi boyunca sınava geç kalanlardan tutun da, piercingi olduğu için sınava alınmayanlara pek çok olay gerçekleşti. Biz de sizler için derleyelim dedik.

Geçtiğimiz gün 3 milyon 243 bin 425 adayın ter döktüğü YKS’nin ilk oturumu olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) gerçekleşti biliyorsunuz ki.

Ancak bir de sınava giremeyenler, sınava defalarca kez girenler ve sınava alınmayanlar var… Peki dün neler yaşandı şöylece bir bakalım isterseniz.

Ancak bir de sınava giremeyenler, sınava defalarca kez girenler ve sınava alınmayanlar var... Peki dün neler yaşandı şöylece bir bakalım isterseniz.

1. İlginç bir haberle başlayalım. Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan Adem Topçuoğlu, 41’inci kez sınava girdi.

1. İlginç bir haberle başlayalım. Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Adem Topçuoğlu, 41’inci kez sınava girdi.

“41’inci kez sınava gireceğim. 88 yılından bugüne tam 41 sene sürekli sınavlara giriyorum. 5’inci üniversitemizi de bitirdik. Bu sınava girme alışkanlığını sürdüreceğim. Zaten bundan sonra da yeğenimi alıştırıyorum. Çünkü beni sınava getiriyor. Bundan sonra ben ona miras bırakacağım. İlkokulu bitirdi, 8 sene sonra sınava girecek.”

2. Sınava 3 dakika geç kaldığı için salona alınmayan bir öğrenci, gözyaşları içerisinde annesine sarıldı.😢

2. Sınava 3 dakika geç kaldığı için salona alınmayan bir öğrenci, gözyaşları içerisinde annesine sarıldı.😢

3. Osmaniye’de, kimliğini unuttuğunu sınav binasına girmeden hemen önce fark eden bir öğrenci gözyaşlarını tutamadı.

3. Osmaniye’de, kimliğini unuttuğunu sınav binasına girmeden hemen önce fark eden bir öğrenci gözyaşlarını tutamadı.

4. Adana’da sınava geç kalan bir öğrenci ise “Neden geç kaldın?” sorusuna “İşim vardı” yanıtını verdi.

4. Adana'da sınava geç kalan bir öğrenci ise "Neden geç kaldın?" sorusuna "İşim vardı" yanıtını verdi.

5. Kimliğini evde unutan Hira Nur Yalçın’ın annesi kızının salona alınması için gözyaşlarına boğuldu. Genç kız sınava alınmayınca, bayıldı.

6. Düzce’de, YKS öncesi okuldaki tuvalete giden 18 yaşındaki Ayşenur Boz, sınava başlama anonsunu duyunca koşarken merdivenden düştü.

6. Düzce'de, YKS öncesi okuldaki tuvalete giden 18 yaşındaki Ayşenur Boz, sınava başlama anonsunu duyunca koşarken merdivenden düştü.

Başını yere çarpan öğrenci, hastanede tedaviye alındı…

Erkekler neden sabah ereksiyonu olur?

7. İstanbul Kartal’da dudağında ve kaşında piercing olan öğrenci sınava alınmadı. Hastaneye gidip piercinglerini çıkarttıran genç kız, bu kez de kapıların kapanması üzerine sınava alınmadı.

7. İstanbul Kartal'da dudağında ve kaşında piercing olan öğrenci sınava alınmadı. Hastaneye gidip piercinglerini çıkarttıran genç kız, bu kez de kapıların kapanması üzerine sınava alınmadı.

8. Antalya’da bir öğrenci polisin de yardımıyla küpelerini çıkarırken, yanlış yere geldiğini fark etti. 100 metre mesafedeki kendi sınav merkezine koşarak gitmeye çalışan genç, kapılar kapandıktan 2 dakika sonra salona ulaştığı için sınava alınmadı.

8. Antalya'da bir öğrenci polisin de yardımıyla küpelerini çıkarırken, yanlış yere geldiğini fark etti. 100 metre mesafedeki kendi sınav merkezine koşarak gitmeye çalışan genç, kapılar kapandıktan 2 dakika sonra salona ulaştığı için sınava alınmadı.

9. Beyoğlu’nda bi öğrenci, güneş gözlüğünü teslim etmeye giderken sınava girmekten vazgeçti. Çevredekiler tarafından ikna edilen genç, bu kez de kimliği yanında olmadığı için sınava giremedi.

10. Hep kötü olaylar da olmadı tabii…

11. İzmir’de yaşayan 76 yaşındaki Ayşe Bilgin, torunuyla aynı gün YKS sınavına girdi.

11. İzmir'de yaşayan 76 yaşındaki Ayşe Bilgin, torunuyla aynı gün YKS sınavına girdi.

‘Üniversite sınavına girme isteği hep içimde kalmıştı. Kısmet bugüneymiş. Gençlerle birlikte sınava girdiğim için çok sevinçliyim.’Yıllardır görme engellilere kitap okuyorum. Onlarla birlikte test çözüyorum. Onların gözü olmaya çalışıyorum ve Allah’ıma şükrediyorum. Kitap okuduğum kızlarım öğretmen oldu. Onların gönül gözleri açık. Çok mutlu oluyorum, Anneler Günü’nde, Öğretmenler Günü’nde beni arıyorlar’

12. Ve son olarak, Eskişehir’de geçen yıl liseden mezun olan Nevin Unutmazbaş, 73 yaşında YKS’ye girdi.

12. Ve son olarak, Eskişehir'de geçen yıl liseden mezun olan Nevin Unutmazbaş, 73 yaşında YKS’ye girdi.

‘Üniversite sınavına hazırlandım geldim. Allah sınavı başarıyla geçirmeyi nasip etsin. Sınava giren bütün öğrencilere de başarılar dilerim. Yaşım 73 ama bu yaşta da okumak çok güzelmiş. Çok mutluyum. Okumak isteyen herkese tavsiye ederim.3 çocuğum ve 3 torunumun hepsi okudu ve meslek sahibi oldu. Zamanında okuyamadığım için merak ettim. Merakımı giderdim ve okumaya devam ediyorum. Geçen yıl lise mezunu oldum. Lise diplomamın notu da çok güzel. Ev ekonomisi ya da çocuk gelişimi okumayı düşünüyordum. Torunumun birisi avukat, birisi beden eğitimi öğretmeni. Beden eğitimi okuyamam belki ama hukuk okuyabilirim. Üniversite öğrencisi yetiştirdiğim için sınava hep hazırım. Başaracağımdan da eminim. Heyecanım yok. Tanıdıklarım, komşularımın hepsi merak içindeler. Sınavımın güzel geçmesi lazım. Onlar da sınav derecemi bekliyorlar.

Bu arada tüm geç kalışları unutun ve efsaneyi tekrar hatırlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 − eight =

%d blogcu bunu beğendi: