Teknoloji

YouTube, akıllı indirmeler özelliğini test ediyor!

YouTube Müzik kullanıcısıysanız Akıllı İndirmeler özelliği hakkında bir fikriniz vardır. Bu seçenek, dışarıdayken mobil veriyi korumak için Wi-Fi‘ye bağlandığında müzik indirmenizi sağlıyor. YouTube uygulamasındaki Akıllı İndirmeler, önerilen videolar için bir algoritmaya dayalı olarak her hafta birtakım videoları otomatik olarak indiriyor.

Google’ın bildirdiği üzere, Avrupa’daki bazı YouTube kullanıcıları Android akıllı telefonlarında yeni Akıllı İndirmeler özelliğini denemek için bir uyarı aldı. Kaydolduğunuzda, bir Wi-Fi ağına her bağlanışınızda YouTube uygulaması her hafta 20 videodan oluşan bir liste indiriyor.

2021 yılında YouTube’da En Çok Dinlenen Şarkılar

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğinde algoritma kullanıyor

İndirilen videolar, izleme geçmişinizi ve platformda izlediğiniz içerik türlerini analiz ederek bir algoritma yardımıyla sizin için seçiliyor. Bu içerikler, uygulamada manuel olarak indirdiğiniz diğer videolarla birlikte çevrimdışı oynatma listenize ekleniyor.

Bu özellik, sınırlı mobil veriye sahip olanlar ve işe giderken video izlemek isteyenler için iyi oldu. Özelliğin hakkındaki ekran görüntüsü, kullanıcıların herhangi bir indirme yapılmadan önce bilgilendirileceğini açıklıyor. Böylece yer açmak için ilgili işlemin gerçekleştirebileceğini de ekliyor. Bu seçenek şu anlık sadece Android’in en son sürümü Android 12 üzerinde destek aldı.

Akıllı İndirmeler şu anda yalnızca belli bir grup tarafından ve belirli bölgelerde kullanıma açıldı. Aynı zamanda YouTube Premium üyeleri tarafından yarar sağlanabiliyor. Kullanıcılar, 14 Şubat‘a kadar bu özelliği denemek için kaydolabiliyor. Seçilen kişilerden birisiyseniz, YouTube uygulamasını açtığınızda karşınıza bir afiş çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 1 =

%d blogcu bunu beğendi: