Kültür-SanatTeknoloji

Eeeee bu bildiğin Netflix! Amazon Prime Video, tasarım değişikliğine gitti!

Amazon Prime Video için tasarım konusunda oldukça gerekli bir adım atıldı. Firma yeni tasarım ile rakiplerinin izinden gitti.

Türkiye’de aylık sadece 7,90 TL‘ye erişim sağlanabilen Amazon Prime Video, giriş yapılan platformlarda geçilen yeni arayüzü ile Netflix’e oldukça benzer bir hale getirildi. Bu konuda farklılaşmak istemeyen ve bu kararı kullanıcı alışkanları göz önüne alındığı zaman oldukça mantıklı olan firma, yeni arayüzle çok daha modern bir kullanıcı deneyimi getiriyor. Yeni arayüzü temelde sola konumlandırılan altı farklı seçeneğin üzerine kuran Amazon, yeni arayüzde barındırdığı içerikleri daha iyi şekilde gözler önüne seriyor. Alışveriş devi en popüler içerikleri öne çıkardığı yeni tasarımı kendisi yukarıdaki resmi video içerisinde anlatıyor.

Bugünden itibaren Google TV/Android TV’nin yanı sıra Fire TV, Roku, Apple TV ve konsollarda kullanıma sunulan Amazon Prime Video, arayüzünü tamamen yeniledi. Ve bunun için gecikmiş bir tane. Yeni Amazon Prime Video uygulaması, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Netflix ve Disney+ uygulamasına çok benziyor. Kullanıcı arayüzünün yanında bir gezinme çubuğu, ana sayfanın en üstünde öne çıkan içerik ve yeni bir ilk on listesi var.

amazon prime video

İçerik sayısı rakiplerden az olan Amazon Prime Video servisini önümüzdeki dönemde 500 milyon dolardan fazla bütçe ile hazırlanan Yüzüklerin Efendisi dizisi öne çıkaracak. Direkt olarak The Lord of the Rings: The Rings of Power ya da Türkçe karşılığıyla Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri adı altında yolda bulunan dizi, halen bilmeyenler için J. R. R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki olaylardan binlerce yıl öncesini anlatacak ve söylendiği kadarıyla Orta Dünya tarihinin destanlara konu olan İkinci Çağ’ındaki efsanevi kahramanları ilk kez ekrana getirecek.

Merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül 2022 tarihinde ilk sezonu ile Prime Video üzerinden yayınlanacak. Dizinin yayınlanan resmi fragmanını direkt olarak burada izleyebilirsiniz.

Amazon Prime Video’nun yaptığı açıklama

Kolayca erişilebilen, yeniden tasarlanmış, basitleştirilmiş bir ana gezinme menüsü sunuyoruz. Bu, müşterilerin filmler, TV şovları, spor ve premium kanallar dahil olmak üzere geniş yelpazemize göz atmalarına ve aradıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olur. Müşteriler, The Marvelous Mrs. Maisel, The Boys ve merakla beklenen The Lord of the Rings: The Rings of Power gibi Prime üyeliğine dahil olan oyunlara kolay bir yoldan ulaşabilirler. Oturma odası uygulamalarımız için yeni gezinme menüsü Gelişmiş erişim için ekranın yan tarafına taşındı. Uygulama, altı ana sayfayla başlayacak: Ana Sayfa, Mağaza, Bul, Canlı TV, Reklamlarla Ücretsiz ve Öğelerim. Müşteriler ayrıca içeriğe veya teklif türüne göre daha kolay göz atmak için alt gezinme seçeneklerine de sahip olacaklar; örneğin, Evde “Filmler” veya “TV şovları” veya “Spor” ve Mağaza’da “Kanallar” veya “Kirala veya Satın Al”.

Yeni arayüz, diğer büyük akış hizmetlerine aşina geliyor ve gerçekten eski ve dağınık hissettiren önceki görünüme göre büyük bir yükseltme.

Amazon, yalnızca TV’nin ötesinde, bu ilk sunum sırasında bu yeni Prime Video arayüzünü Android telefonlara ve tabletlere de getiriyor. Web arayüzü ve iOS cihazları “önümüzdeki aylarda” yenilenecek.

Amazon Prime Video’nun ilk yerli filmi “Rüyanda Görürsün”de başrolde Murat Boz ve Burcu Özberk olacak!

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × three =

%d blogcu bunu beğendi: