Teknoloji

Apple, 8 Mart etkinliğini duyurdu; işte tanıtılacak ürünler!

Teknoloji devi Apple, 2022’nin ilk etkinliği 8 Mart tarihinde yapacağını duyurdu. Firmanın ilk etkinliği donanım odaklı olacak.

Apple tarafından sanal olarak yapılacak 8 Mart 2022’nin “Peek performance” mottolu ilk etkinliğinde hemen hemen kesin olarak 5G destekli yeni iPhone SE ve güncel işlemci ile güncellenecek yeni iPad Air tanıtılacak. Bunlar arasına Apple’ın bir Mac bilgisayar eklemesi de çok olası durumda. Bunun ne olacağı konusunda kimse henüz yüzde 100 kesin konuşamıyor. Ancak beklentiler profesyonellere özel yeni Mac mini etrafında toplanıyor. Apple’dan elbette 2022 içerisinde başka ürünler de gelecek ve şirket bu yıl özellikle Mac’lere odaklanacak. Firmanın 2022’deki tüm Mac modelleri Mark Gurman’a göre şunlar olabilir:

-M1 Pro işlemcili yeni Mac mini: Bu modelin yeni tasarıma sahip olacağı uzun zamandır aktarılıyor. Daha önce M1 Max opsiyonu da gündeme gelen sürüm, son durumda sadece M1 Pro ile satışa sunulacak gibi görünüyor. 

-M2 işlemcili Mac mini: Bu modelin yıl sonunda gelmesi ve normal kullanıcıya hitap etmesi bekleniyor.

-M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro: Bu modelin eski nesil MacBook Pro’lar ile benzer bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Üründe yüksek ihtimalle 60 Hz LCD ekran ve yeni dizüstülerden kaldırılan TouchBar birimi yer alıyor.

-M2 işlemcili 24 inç iMac: Bu modelin mevcut M1’li iMac’ten sadece yeni M2 işlemci ile ayrılması bekleniyor.

-M2 işlemcili MacBook Air: Uzun zamandır beklenen ürün, M1 işlemcili MacBook Air’in yerini alacak ve yenilenmiş bir tasarıma sahip olacak.

-M1 Pro ve M1 Max opsiyonlu iMac Pro: Bu model 24 inç M1 iMac gibi görünecek ancak 27 inç 120 Hz mini-LED ekran üzerine kurulacak. Bir ihtimalle 8 Mart etkinliğinde tanıtılması beklenen ürün, profesyonellere odaklanacak.

-M1 Max işlemcili Mac Pro: Bu model, mevcut Intel Mac Pro’ya oranla çok daha ufak olacak ve M1 Max’in çok daha güçlü bir versiyonuna sahip olacak. Gurman’a göre bu sürümde işlemci açısından tam olarak iki seçenek sunulacak. Bir seçenekte 20 CPU ve 64 GPU çekirdeği yer alacak. Üst sürümde ise tam 40 CPU çekirdeği ile 128 GPU çekirdeği bir araya gelecek. Bilgisayarda yüksek olasılıkla 1 TB’a kadar RAM opsiyonu olacak.

Apple bu yılın sonunda ayrıca gelişmiş kablosuz kulaklık AirPods Pro 2, Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2, sporculara özel Apple Watch ve iPhone 14 ailesini de tanıtacak. Bu arada firmadan yeni yılda yeni bir nispeten uygun fiyatlı bir harici monitör modeli de gelebilir. Apple’ın yeni yazılımları ise WWDC 2022 kapsamında görücüye çıkartılacak.

Android yerine neden iOS tercih etmelisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − 20 =

%d blogcu bunu beğendi: