Teknoloji

Artık telefonunuz kapalıyken bile Whatsapp Web kullanabileceksiniz!

WhatsApp Web için yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte artık masaüstü uygulaması ve tarayıcıda WhatsApp kullanırken telefonunuzun internete bağlı olması gerekmeyecek.

Dünya üzerinde 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2016 yılında WhatsApp Web’i de yayınlamıştı. WhatsApp’ı internet tarayıcınızdan kullanmanızı sağlayan bu uygulamanın en büyük eksiğiyse yalnızca telefonunuz internete bağlı olduğunda kullanılabiliyor olmasıydı.

WhatsApp, telefonunuz çevrimdışıyken hiçbir şekilde kullanılamıyordu. Fakat WhatsApp Web’te bir süredir test edilen telefonunuz çevrimdışıyken de mesajlaşabilme özelliği en sonunda bugün yayınlandı. Yeni özellikle birlikte WhatsApp, artık telefonunuz internete bağlı olmasa ve hatta açık olmasa bile kullanılabilecek.

Hem masaüstü hem tarayıcıda telefona bağlı olmadan kullanabileceksiniz:

whatsapp web

WhatsApp için yayınlanan yeni güncellemeyle, telefonunuzdaki WhatsApp’tan farklı olmayacak. Artık tarayıcınızda web.whatsapp.com üzerinden ya da WhatsApp’ı Mac ya da Windows uygulamaları üzerinden mesajlaşma yapabileceksiniz. Ancak WhatsApp Web’i telefondan bağımsız bir şekilde kullanabilmek için hala telefondan QR kod okutarak ilk giriş yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Bu arada; WhatsApp Web, görüntülü ve sesli görüşme özelliklerine de sahip durumda.

Whatsapp, Sesli Mesaj Dinlemeyi Sevmeyenler için Yeni Bir Özellik Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two + three =

%d blogcu bunu beğendi: