Haberler

Avax durmadan yükseliyor, Shiba Inu’yu geçti! #avax #shib #shibarmy

Avalanche (Avax) yükselişine durmadan devam ediyor. Bitcoin fiyatı son iki haftadır 57-60 bin dolar arasına sıkıştı. Tüm piyasayı olumsuz etkileyen bu gelgit AVAX fiyatı için ise fazla bir etkiye neden olmadı. Son haftalarda hızlı yükselişine devam eden AVAX, piyasa değeri ile, Shiba Inu engelini geçmeyi başardı. Hatta gün içinde rekor kıran ve bir ara 147 doları da gören AVAX fiyatı piyasa değeri ile Dogecoin‘i bile geçip onuncu sıraya oturdu.

Squid Game kripto parası ile büyük vurgun!

Bitcoin fiyatı düşüyor, AVAX fiyatı neden yükseliyor?

Avalance kendi ağına sahip az sayıda kripto para projesinden biri. Mainnet projesini Eylül 2020‘de tamamlayan AVAX bu tarihten sonra ara sıra durulsa da artışa geçti. Geçen sene fiyatı 4 dolar civarında olan AVAX fiyatı bugün rekor kırdı ve tüm zamanların en yüksek değeri olan 146 dolara kadar çıktı.

Şu an için piyasaya değeri ile ilk on kripto para arasına girmeye çalışan AVAX, 29 milyar doların biraz üzerinde piyasaya değerine sahip. Onuncu sırada yer alan Dogecoin ise 30 milyar dolar piyasa değeri ile AVAX’ın hemen önünde yer alıyor. Gün içerisinde AVAX bu büyük sıçrayışı ile onbirinci sırada yer alan Shiba Inu yani SHIB‘i de geçti. Shiba Inu ise AVAX rekor sıçrayışına cevap veremedi ve piyasa değeri ise şu an için 24 milyar dolar civarında.

AVAX fiyatı için yükselişin ana nedenlerinden birisi ise kurucu ortaklardan Emin Gür Sirer‘in yaptığı bir paylaşıma dayanıyor. Buna göre Delolite ile Avalance ağı arasında önemli bir anlaşma imzalandı. Deloitte, dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan uluslararası firmalarından birisi.

Özellikle yayınladığı araştırma raporları ile tanınan firma kurmakta olduğu afet yardım platformları için Avalance ağı ile ortaklık kurdu. Avalance ağı kendisini bir saniyenin altında işlem hızı sunabilen ilk akıllı sözleşme ağı olarak tanımlıyor. Emin Gür Sirer, hem oldukça hızlı ve güvenilir olduğunu söylediği Avalance ağının bu özellikleri nedeniyle Deloitte tarafından tercih ediğini açıkladı.

Beş gün önce yapılan bu paylaşım sonrası ise AVAX fiyatı, Bitcoin fiyatı ile oluşan dalgalanmaya rağmen yükselişe geçti. AVAX’ın hedeflerinden birisi ise kripto para piyasasının iki numarasına yerleşmek. Yani hem BNB hem de Ethereum gibi iki devi AVAX çoktan gözüne kestirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − 20 =

%d blogcu bunu beğendi: