Kültür-Sanat

Eserleriyle ses getiren gizemli sanatçı Banksy Ukrayna’da savaştan harap olmuş bir binaya yaptığı resim ile gündeme geldi!

Göndermelerle dolu duvar resimleriyle tüm dünyada ses getiren ünlü sanatçı Banksy Ukrayna Rusya savaşının göbeğinde, harap olmuş bir binada çizdiği yeni resmini paylaştı.

Dünyaca ünlü graffiti sanatçısı Banksy, dünyanın farklı köşelerinde duvarlara yaptığı resimleriyle defalarca gündem oldu. Biz de aslında kendisinden hatırı sayılır miktarda bahsetmiştik. NFT’ye girişen, parçalanan tablosuyla tüm dünyada konuşulan, her eseri ses getiren ve yıllardır kimliğini gizli tutan Banksy’nin yeni eseri, 2022 yılının en sıcak gündemlerinden biri olan Rusya-Ukrayna savaşının göbeğinde kendini gösterdi.

Baksy’nin yeni duvar resmi, Ukrayna’da savaş yüzünden harap olmuş bir binada ortaya çıktı. Ünlü sanatçı, resmi Instagram hesabında paylaştı.

Banksy, Rusya’nın Ukrayna’da bombaladığı binaya bir jimnastikçi resmetmiş

Eserleriyle ses getiren gizemli sanatçı Banksy Ukrayna'da savaştan harap olmuş bir binaya yaptığı resim ile gündeme geldi!

Banksy, Ukrayna’da Rusya’nın bombardımanından harabe olmuş bir binaya resmettiği jimnastikçi kızın fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafların açıklamasına ise “Borodyanka, Ukrayna” yazdı. Kiev’in merkezinden uzakta bulunan Borodyanka kasabasında gerçekleşen bombardımanda yüzlerce sivil hayatını kaybetmişti.

Banksy’e ait olup olmadığı bilinmeyen eserler de var

banksy ukrayna

Ancak paylaşılan resim dışında şehirde farklı bölgelerde de duvar resimleri bulunuyor. Bu da ünlü sanatçının bir süredir Ukrayna’da çalışmakta olduğuna yönelik söylentileri beraberinde getirdi. Yukarıda gördüğünüz resimde ise bir çukurun üzerinde duran bir kadın jimnastikçiyi görüyoruz. Ancak bu duvar resminin Banksy tarafından resmedilip edilmediği kesin olarak bilinmiyor.

banksy ukrayna

Bir diğer duvar resminde ise bir çocuğun Putin’e benzeyen bir adamı Judo antrenmanında yere serdiği an resmedilmiş. Ancak bu eserin de Banksy’ye ait olduğu henüz doğrulanmamış durumda. Siz fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Dünyanın en iyi 100 markası açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 − 4 =

%d blogcu bunu beğendi: