Bitcoin, 2. kez tarihi rekor kırdı!

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Bitcoin madenciliğinin sonuna gelindi. Ancak bu son yeni başlangıçların kapısını aralayacak gibi duruyor. Madencilik için sadece 2 milyon adet Bitcoin kaldığı 1 Nisan tarihinde açıklandı.

Bitcoin’in ilk ortaya çıkışından 13 yıl sonra tüm Bitcoin’in yüzde 90’ından fazlası artık dolaşımda yer alıyor. 21 milyon BTC’in 19 milyonunun dolaşımda olduğu Bitcoin 2017 ve 2018 yılında kırdığı rekorunu tekrardan tazeledi. Kırılan rekorun tüm detayları haberimizde…

Bitcoin 2017 ve 2018 rekorunu tazeledi

Bitcoin fiyatı ne kadar olacak soruları kafamızın içinde dolaşırken, BTC’den yeni rekor tazelemesi geldi. Bireysel satın almalarının gittikçe yükseldiği BTC, en son bu yüksek satın alımları 2017 ve 2018 yıllarında görmüştü. Peki, zamanlarda boğa piyasasının zirvesinde olan BTC, için halen en iyi koşullar geçerli mi?

Yaşanan gelişmelerin BTC alımlarını hızlandırdığı aşikar. Şuan bulunan durumun 2017 ve 2018’e yakınlaşmasıyla birlikte, BTC’ye karşı bireysel alımlar da artış gözlemlendi.

Twitter’da paylaşım yapan bir analist Will Clemente, “Bu gerçekten ilginç bir tablo. Perakende (0-1 BTC) şu anda Bitcoin tarihindeki en yüksek ikinci oranda satın alımıyla karşı karşıya. Ya mahvolduk ya da yaşadık” açıklamasını yaptı.

Analist bunun aykırı bir değer olduğunu vurgularken BTC fiyatının ilerleyen süreçte ne seviyeye geleceğiyle ilgili kesin bir kanı da olmadığını belirtmemiz gerek. Bitcoin alımlarının yükselmesi, fiyat için bu bir yükseliş sinyali olabileceği gibi de bu bir düşüş sinyali de olabilir.

Kasım ayındaki güncellemeden sonra Bitcoin’de yaşanan hareketlilik aynı şimdi yaşandığı gibi Kasım ayında da gerçekleşmişti. Kasım ayında 58.700 dolar seviyesinde olan BTC, bu haberin yazıldığı an itibariyle 45,303.20 seviyesinde.

Fenerbahçe Token, popüler kripto para birimi Avalanche (AVAX) ile işbirliği yapacağını duyurdu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen + 7 =

%d blogcu bunu beğendi: