HaberlerTeknoloji

Bitcoin vurgunu! Bekçi arkadaşlarını dolandırdı

Günümüzde kripto para kelimesi ile bütünleşen Bitcoin maalesef direkt veya endirekt yoldan dolandırıcıların ilk tercihlerinden birisi olmaya devam ediyor. Son dönemde Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar hemen sonra konu hakkındakibilgi sahibi olmayan birçok insan bile “Bitcoin alsam mı?” diye düşünmeye başladı.

Bu kez bir bekçi, Bitcoin dolandırıcılığı ile gündeme geldi. İstanbul Maltepe’ye bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde çarşı ve mahalle bekçiliği icra eden O.G, Mart ayında “Bitcoin alıp sizi varlıklı edeceğim” ve “Annemin tedavisi ve ameliyat masrafları için para lazım” diyerek borç para istedi.

Kripto para dolandırıcılarının hasılatı dudak uçuklatıyorKripto para dolandırıcılarının kazancı dudak uçuklatıyor
Kripto para dolandırıcılığı can yakmaya devam ediyor. Kimi kesimlerce dijital dolandırıcıların yılı olarak ilan edilen 2019’da şimdiye kadar toplamda ne kadar para çalındı?

Bekçi Bitcoin alıp sizi zengin edeceğim diyerek dolandırdı
Hürriyet’in paylaştığı habere gore 6 mesai arkadaşından toplamda 346 bin 500 TL borç para aldı. Bekçilerden T.Y. 150 bin TL, R.I. 96 bin TL, Ö.F.S. 35 bin TL, C.O. 30 bin TL, E.A. 30 bin TL ve H.K. 5 bin 500 TL verdi. Ancak O.G paraları topladıktan sonra istifa ederek kayıplara karıştı.

Corona virüs testinin pozitif çıkması sebebi ile hekimraporu alan O.G. Meslektaşlarının telefonla onlarca defa aramasına rağmenyanıt vermedi. Bu kapsamda dolandırıldığını anlayan diğer bekçiler, 9 Mayıs tarihinde O.G’den şikayetçi oldu. İkamet ettiği adreste bulunamayan bekçiyi yakalamak için kapsamlı bir emek vermebaşlatılmış olduğu açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 − 4 =

%d blogcu bunu beğendi: