Haberler

1 yıldır Bursa’da çöp evden esir tutulan 9 yaşındaki çocuk ilk kez bu kadar mutlu! Duvardaki kağıtların gizemi çözüldü!

Bursa’da 1 yıl esir hayatı yaşadığı teyzesinin çöp evinden kurtarılan ve tedavisi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde devam eden 9 yaşındaki C.M.A., hastanedeki ilk gecesini rahat bir uykuyla geçirdi. Sabah uyandığında da ‘İlk kez bu kadar güzel uyudum. Burası çok temiz. Herkes bana güzel ve iyi davranıyor. Hepiniz çok iyisiniz. İlk kez çok iyi insanlar gördüm. Kendimi iyi hissediyorum. Kuş gibi uçabilirim. İlk günden güzel oyuncaklarım oldu. Kırmızı otomobili çok sevdim. Hastanede kalıp güzel yemekler yemek istiyorum’ dedi.

“Kan tablosunda bazı sıkıntılar vardı”

1 yıldır Bursa'da çöp evden esir tutulan 9 yaşındaki çocuk ilk kez bu kadar mutlu! Duvardaki kağıtların gizemi çözüldü!

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ‘Kınalı kuzum’ diye tabir ettiği C.M.A.’nın önceki gece ve dün sabah iştahlı bir şekilde yemek yediğini anlatarak, ‘Kuzumuz bizimle güvenli bir gece geçirdi. Hemşire ve doktorlar evladı gibi yaklaşıyor. İlk defa huzurlu bir gece geçirdi. Gözlerinde bir korku yoktu. İnşallah bundan sonraki hayatı da hep güven içerisinde olur. Yemek listesini diyetisyenler hazırlıyor. Kontrollü yemesi gerekiyor. Kan tablosunda bazı sıkıntılar vardı onları düzelttik.’ dedi.

“Kalp hızında sıkıntıları var”

1 yıldır Bursa'da çöp evden esir tutulan 9 yaşındaki çocuk ilk kez bu kadar mutlu! Duvardaki kağıtların gizemi çözüldü!

Özkan, ‘Kalp hızında sıkıntıları var. Onu takip ediyoruz. Sürekli hemşire ve doktorlarıyla konuşması, iletişim kurması çok güzel. Tedavisi birkaç hafta daha sürdükten sonra taburcu edeceğiz. Medikal olarak toparlayacak ama kalbindeki yaraları sarmak çok da kolay olmayacak. O anlamda destek olmak çok önemli. Sosyal hizmetlerin çok titiz bir şekilde takip edeceğine ve çocuğumuza güzel bakacağına eminim. Bütün toplumun sevgi vermesi gerekiyor. Sevgi onu düzeltecek’ diye konuştu.

“Annesi olarak bana verilmesi gerekir. Bunun için hukuki savaş vereceğim”

"Annesi olarak bana verilmesi gerekir. Bunun için hukuki savaş vereceğim"

Antalya Adliyesi’nde avukatı ile birlikte açıklama yapan anne Yasemin A. ‘Oğluma annem bakıyordu. Annem ölünce C.M.’i Antalya’ya dönecektim. Kardeşim bana saldırdı. Oğlu olmadığı için benim çocuğumu kaçırıp sakladı. Hep bir oğlu olmasını istiyordu. __C.M.__, annesi olarak bana verilmesi gerekir. Bunun için hukuki savaş vereceğim’ dedi.

KYK kredi borçlarının faizleri ve enflasyon farkı silindi! Şimdi de anapara karmaşası yaşanıyor

1 yıldır aç ve susuz bir halde odada tek başına hayata tutunmaya çalışan C.M.A’yı alıkoyan teyze Kamuran Pınar A., savcılıktaki ifadesinde annesi istemediği için yeğenine kendisinin baktığını, 4 aydır bu halde olduğunu ve hiçbir yardım kabul etmediğini söyledi.

çöp ev

Soruşturma sürerken, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ile Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün yaptığı araştırma sonrası Kamuran Pınar A.’nın kızı E.Z.A. Bursa’da, Yasemin A.’nın oğlu C.M.A. ise Antalya’da annesinin yanından alınarak koruma altında tutulması için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine teslim edildi.

Soruşturma sürerken, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ile Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün yaptığı araştırma sonrası Kamuran Pınar A.'nın kızı E.Z.A. Bursa'da, Yasemin A.'nın oğlu C.M.A. ise Antalya'da annesinin yanından alınarak koruma altında tutulması için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine teslim edildi.

Kamuran Pınar A.’nın çöp eve dönüştürdüğü daire görevliler tarafından temizlenirken, duvarda asılı olan harflerden oluşan yazılar da dikkat çekti ve gizemi merak edildi.

Kamuran Pınar A.'nın çöp eve dönüştürdüğü daire görevliler tarafından temizlenirken, duvarda asılı olan harflerden oluşan yazılar da dikkat çekti ve gizemi merak edildi.

DHA’nın haberine göre yazıları Kamuran Pınar A. ile birlikte kalan ve daha sonra devlet korumasına alınan E.Z.A.’nın Korece öğrendiği için astığı öğrenildi.

DHA'nın haberine göre yazıları Kamuran Pınar A. ile birlikte kalan ve daha sonra devlet korumasına alınan E.Z.A.'nın Korece öğrendiği için astığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × two =

%d blogcu bunu beğendi: