Kültür-Sanat

Dark dizisinin yaratıcılarından yeni Netflix dizisi: 1899

“Ben annemin dedesiyim.” şeklinde bir olaylar örgüsüyle kafamızı allak bullak eden fakat bu durumdan hiçbir şekilde şikayet ettirmeyen efsane Netflix dizisi Dark’ın yaratıcılarından 1899 isimli yeni bir dizinin daha yolda olduğunu Dark’ın final yapmasından kısa bir süre sonra öğrenmiştik. Geçen sene diziden ilk tanıtım fragmanı paylaşılmıştı. Şimdi ise 1899’a çok daha yaklaştığımızın ipucunu veren bir kısa fragman daha geldi.

19. yüzyılın sonunda bir göçmen gemisiyle Londra’dan batıya doğru yola çıkıp New York’a giden yolcuların her birinin ilginç hikayeleri etrafında dolaşacak 1899’da Avrupa’nın farklı noktalarından yeni bir hayata başlama umuduyla bu gemiye binen insanların okyanusun ortasında başıboş bırakılmış halde başka bir göçmen gemisiyle karşılaşmaları, yolculuğun kırılma noktası olacak.

Dizinin başında yine Dark’ta olduğu gibi Baran bo Odar ile Jantje Friese ikilisi duruyor. Sekiz bölümlük ilk sezonun tüm bölümlerinde bo Odar kamera arkasına geçmiş. Dark’tan birkaç tanıdık simanın da bulunduğu oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor: Emily BeechamAndreas Pietschmann, Maciej Musial, Anton Lesser, Lucas Lynggaard Tønnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, José Pimentão ve Isabella Wei.

1899’dan henüz bir yayın tarihi duyurulmuş değil fakat yeni fragman da geldiğine göre diziye çok da uzak sayılmayız diye düşünüyoruz. 6 Haziran‘da ilk uzun fragman paylaşılacak ayrıca. O tarihte diziden daha fazla detay gelecektir muhtemelen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 + nineteen =

%d blogcu bunu beğendi: