DünyaHaberler

Dünya ekonomisi çöküyor: Getir CEO’su Nazım Salur, “İşler Daha da Zorlaşacak Gibi Duruyor”, Elon Musk, çalışanlarını işten çıkartıyor!

Dünya ekonomisi çöküyor. Getir Ceo’su ve Elon Musk ekonomik geleceğe dair açıklamalarda bulundu! Getir CEO’su Nazım Salur, “İşler Daha da Zorlaşacak Gibi Duruyor”, Elon Musk, çalışanlarını işten çıkartıyor!

Getir CEO’su Nazım Salur, JPMorgan Chase CEO’sunun yaptığı konuşmayı alıntılayarak endişelendiren bir paylaşım yaptı. CEO, “tüm dünya için İşler daha da zorlaşacak gibi duruyor” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin en başarılı şirketlerinden birisi olan Getir’in CEO’su Nazım Salur, bugün Twitter’dan dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Dünyanın en büyük bankalarından birisi olan JPMorgan Chase’in CEO’sunun konuşmasını paylaşan Salur, tüm dünyada artan ekonomik endişeye parmak gösterdi.

Jamie Dimon, yakın zamanda yaptığı bir konuşmada tüm dünyanın ekonomik geleceğiyle ilgili korkutan ifadelere yer verdi. “Bu bir fırtına.” Diyerek sözüne başlayan Dimon, “Şu anda hava güneşli, hepimiz iyi gibiyiz, herkes ABD Merkez Bankası’nın bunu engelleyebileceğini düşünüyor. Fırtınaysa hemen dışarıda ve bize doğru geliyor. Küçük mü yoksa Sandy süper kasırgası mı olduğunu bilmiyoruz. Kendinizi hazırlasanız iyi edersiniz.” ifadelerine yer verdi.

Getir CEO’su da endişesini dile getirdi:

JPMorgan CEO’sunun sözlerini paylaşan Nazım Salur da bu sözlerden yola çıkarak “Tüm dünyada işler daha da zorlaşacak gibi gözüküyor.” açıklamasında bulundu. Öte yandan Jamie Dimon’ın sözlerine benzer bir şekilde daha önce de yaklaşan ekonomik felaketlere yönelik açıklamalar gelmiş, bunlardan öne çıkanlarından birisi de Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey tarafından yapılmıştı.

Tüm bunların yanı sıra özellikle 2021 yılında ve bu yılın ilk yarısında büyük bir büyümeye imza atan Getir, geçtiğimiz hafta çarpıcı bir iddiaya özne olmuştu. TechCrunch tarafından paylaşılan haberde Getir’in yaptığı bir sunumda küçülmeye gideceğini açıkladığı belirtilmişti. Küçülmenin oranıysa %14 olarak belirlenmişti.

Dünya Ekonomisi Çöküyor Varan 2: Elon Musk, 10 Bin Tesla Çalışanını İşten Çıkartıyor!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın şirketteki üst düzey yöneticilere gönderdiği yeni bir e-posta ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre bu e-postada Tesla çalışan sayısının yüzde 10 azaltılması gerektiği ifade ediliyordu. Elon Musk, ekonomiyle ilgili kötü bir hissiyatı olduğunu söylüyor…

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla yöneticilerine gönderdiği bir e-posta ile gündem olmuştu. Musk, o e-postada uzaktan çalışmanın artık mümkün olmadığını, tüm çalışanların haftada en az 40 saat boyunca Tesla merkezlerinde bulunması gerektiğini söylemişti. Musk, bu karara karşı olan kişilere de kapıyı göstermişti.

Elon Musk, bugün yine aynı benzer bir konu ile gündeme geldi. Tesla’daki üst düzey yöneticilere yeni bir e-posta gönderdiği ortaya çıkan Musk, Tesla çalışan sayısının yüzde 10 azaltılması gerektiğini söyledi. “Dünya genelindeki tüm işe alımları durdurun” başlığına sahip e-posta, “Ekonomiye dair çok kötü bir hissiyatım var” gibi endişe verici söylemler içeriyordu.

Tesla sessizliğini koruyor
Dünya ekonomisi çöküyor: Getir CEO'su Nazım Salur, "İşler Daha da Zorlaşacak Gibi Duruyor", Elon Musk, çalışanlarını işten çıkartıyor!

Elon Musk, içindeki kötü hissiyatla ilgili herhangi bir şey söylemedi. En azından şimdilik… Bununla birlikte; Tesla cephesinden de konuyla ilgili hiçbir açıklama gelmedi. Elon Musk’ın Tesla yöneticilerine gönderdiği e-postanın karşılık bulup bulmayacağı henüz bilinmiyor. 

Tesla ile Tesla tarafından kurulmuş olan iştiraklerinin 100 bin civarı personel sahibi olduğu biliniyor. Bunun yüzde 10’luk bölümü ise 10 bin kişiye karşılık geliyor ki bu hiç de azımsanabilecek türden bir rakam değil. Üstelik işin bir de ABD cephesi var. Ülkede son yılların rekor enflasyon rakamları açıklanıyor. Öye yandan; JPMorgan CEO’sunun geçtiğimiz günlerde kurduğu “Bir kasırga, önümüze geliyor” cümlesini unutmamak lazım. Musk’ın yaptığı açıklamayı yorumlarsak, JPMorgan CEO’sununkiyle destekli olduğunu söyleyebiliriz.

Ünlü ekonomist Timothy Ash şokta: Türkiye’nin Bu Kadar Uzun Süre Ayakta Kalabilmesi İnanılmaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 − 9 =

%d blogcu bunu beğendi: