Teknoloji

604 beygir tamamen elektrikli Adventure 1 karavan ile tanışın!

Potential Motors, tamamen yeni elektrikli aracı Adventure 1 vanı tanıttı. Tamamen elektrikli bu model, elektrikli kamp ve arazi aracı olarak Toyota Hiace ile rekabet edecek.

Son yıllarda dünya üzerinde gittikçe daha popüler hale gelen bir akım var: Karavanlarda ya da vanlarda yaşamak. Özellikle Toyota Hiace, Japonya dışında nadir bir araç olmasına rağmen bu açıdan adeta bir ikon haline gelmiş bir araçtı. Kanadalı girişim Potential Motors ise ikonik araçla rekabet etmek için tamamen elektrikli bir model geliştirdi.

Adventure 1, Kanadalı firmanın piyasada büyük bir etki yaratmasını beklediği bir araç olarak dikkat çekiyor. Aracın görsellerine ve özelliklerine baktığımızda bu umutlarının pek de boşa olmadığını söyleyebiliriz. 

Adventure 1 Elektrikli kamp aracına hazır mısınız?

adventure 1

Çift motorlu tamamen elektrikli bu model dört tekerden çekiş gücü sağlayan bir yapıya sahip. Aracın güç ünitesi ise 604 beygir güç üretiyor. 70kWh’lik batarya, off-road yolculuklarda 170 kilometre menzil sağlıyor. Aracın normal yollardaki menzili ise açıklanmadı ancak kesinlikle bu menzilden daha uzun. 

Aracın arazideki performansı da oldukça dikkat çekici. 45 derece açıya çıkabilen araç, 29 derecelik açıda bile durabiliyor. Ayrıca araç anında tork kullanımı, düşük ağırlık merkezi ve sessiz çalışma özelliğine sahip. 

adventure 1

Öte yandan araç gerçek anlamda oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip. 136,600 dolarlık araç, ön siparişle alırsanız 1000 dolarlık bir indirimle geliyor. Aracın Ekim ayında Overland Expo East etkinliğinde yer alacağı belirtiliyor.

Kanadalı firmanın meydan okuması dikkat çekici olsa da sunduğu menzil ve yüksek fiyatı Adventure 1’ın geleceği konusunda şüpheler meydana getiriyor. Ford F150 Lightning ve Rivian R1T gibi modellerin daha uzun menzili ve daha düşük fiyatları rekabetin zorlu olacağını gösteriyor. 

Elektrikli otomobiller sınırsız menzile sahip olacak: Stellantis kablosuz şarj yolunu test etti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 + one =

%d blogcu bunu beğendi: