Elon Musk ve SpaceX, Netflix, belgeseli oluyor: Uzaya Dönüş

Elon Musk, Netflix ile beraber içerikler üretmeye devam ediyor. Bu sefer SpaceX özelinde hazırlanan “Uzaya Dönüş” isimli içerik geliyor.

Elon Musk tarafından kurulan ve yönetilen özel uzay şirketi SpaceX; biliyorsunuz Amerika Birleşik Devletleri’nin dünya dışı yolculuk konusunda Rusya’ya olan bağımlılığını ortadan kaldırmayı başardı. ABD daha önce astronotlarının Uluslararası Uzay İstasyonu yani ISS’e çıkarılması için Rusya’ya 80 milyon dolar kadar ödeme yapıyor ve bu süreç 2011 yılından beri bu şekilde sürüyordu. Bu durum Falcon 9 roket önüne konumlandırılan Crew Dragon uzay aracı ile NASA astronotları Bob Behnken ve Doug Hurley‘in sorunsuz olarak Dünya dışına çıkarılması ile tarih oldu.

SpaceX, daha sonra bu konuda başka başarılı görevlere de imzasını attı ve ABD için uzay konusunda büyük bir devrim gerçekleştirdi. İşte bu NASA desteğiyle gerçek olan yeni dönem için Netflix, “7 Nisan” tarihinde Uzaya Dönüş isimli bir belgesel yayınlayacak. Elon Musk’ın başrolde olduğu belgesel için verilen resmî açıklama şöyle; “Elon Musk ve SpaceX mühendisleri, NASA astronotlarını yeniden Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürmek ve uzay yolculuğunda çığır açmak üzere tarihî bir görev üstleniyor.”

Elon Musk ve Netflix ortaklığından daha önce de yine SpaceX odaklı “Geri Sayım: Inspiration4 Uzay Görevi” belgeseli gelmişti. Detaylarına burada ulaşabileceğiniz belgesel için firma şunları aktarıyor; “Bu belgesel dizisi, dünyanın yörüngesine yapılan, tamamen sivillerin katıldığı ilk uzay yolculuğunda eğitimden fırlatma ve inişe kadar Inspiration4 ekibine eşlik ediyor.”

Netflix, popüler dövüş oyunu serisini dizi yapıyor: Tekken Bloodline

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + two =

%d blogcu bunu beğendi: