HaberlerDünyaTeknoloji

Elon Musk, Rusya ile savaşan Ukrayna’ya Starlink uyduları ile internet desteğine başladı!

Rusya’nın Ukrayna işgali teknoloji dünyasında da yankılanmaya devam ediyor. Amerikan uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX’in kurucusu Elon Musk, uydu interneti sistemi projesi Starlink’i Ukrayna’da kullanıma açtığını duyurdu.

Elon Musk’ın duyurusu, Twitter’da Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mihaylo Fedorov’un Musk’ı etiketlemesinin ardından geldi.

Elon Musk'ın duyurusu, Twitter'da Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mihaylo Fedorov'un Musk'ı etiketlemesinin ardından geldi.

“Siz Mars’ı kolonize etmeye çalışırken, Rusya Ukrayna’yı işgal etmeye çalışıyor!”

"Siz Mars'ı kolonize etmeye çalışırken, Rusya Ukrayna'yı işgal etmeye çalışıyor!"

Fedorov paylaşımında Elon Musk’a şöyle dedi:’Siz Mars’ı kolonize etmeye çalışırken, Rusya Ukrayna’yı işgal etmeye çalışıyor! Roketleriniz uzaydan başarılı bir şekilde dünyaya inerken, Rus roketleri Ukraynalı sivil halkın üzerine iniyor! Sizden Starlink istasyonlarınızı Ukrayna’ya sağlamanızı ve aklı başında Rusları ayağa kaldırmanızı talep ediyoruz.

Fedorov’un paylaşımına yanıt veren Musk ise, “Starlink hizmeti şu anda Ukrayna’da aktif. Daha çok terminal de yolda” dedi.

Fedorov'un paylaşımına yanıt veren Musk ise, "Starlink hizmeti şu anda Ukrayna'da aktif. Daha çok terminal de yolda" dedi.

Elon Musk’ın kurucusu olduğu SpaceX, Starlink uydularıyla dünya yörüngesinde 12 bin uyduluk ağ kurmayı planlıyor.

Elon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX, Starlink uydularıyla dünya yörüngesinde 12 bin uyduluk ağ kurmayı planlıyor.

Starlink projesinin, 2027’de tamamlanması hedefleniyor.

Projenin 2027'de tamamlanması hedefleniyor.
Nato’nun Ukrayna’da yapamadığı terörist olduğu iddia edilen grup yaptı: Hacker Grubu Anonymous, Rusya’ya Siber Savaş İlan Etti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 + 4 =

%d blogcu bunu beğendi: