HaberlerTeknoloji

Elon Musk, Tesla hisselerini sattı!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Tesla ve SpaceX CEO‘su Elon Musk, sözünü tuttu. Bir süre önce resmi Twitter hesabından bir anket düzenleyen ünlü iş insanı, takipçilerine vergi düzenlemelerinden kurtulmak için Tesla hisselerini satmak konusunda fikrini sormuştu.

Oylamadan açık ara önde çıkan sonuç ise hisselerin satılması yönünde oldu. Sık sık sosyal medyada kendini tartışmalı konuların içinde bulan Elon Musk, takipçilerine verdiği sözü tuttu. Ünlü milyarder, neredeyse beş yılın ardından ilk defa Tesla hisselerini sattı. İşte ayrıntılar…

Elon Musk Servetini 1 Günde 36 Milyar Dolar Arttırdı!

Satılan Tesla hisseleri beş milyar dolar değerinde

Hali hazırda dünyanın en zengin insanı konumunda olan Elon Musk, servetinin büyük bir bölümünü Tesla sayesinde kazandı. Ancak ünlü milyarder, anketin sonuçlanmasının ardından hisselerini parça parça satmaya başladı. Son olarak satılan hisselerin değeri beş milyar doları buldu. Ancak bu durum bazı sorunlara da yol açtı.

Elon Musk‘ın Tesla hisselerini satıyor olması yatırımcılar arasında bir paniğe yol açtı. Şirketin piyasa değerinin düşeceğini ön gören pek çok yatırımcı hızlıca satış kararı alarak ciddi bir düşüşe neden oldu. Sadece geçtiğimiz iki gün içerisinde otomobil devinin piyasa değeri yüzde 16‘nın üzerinde eridi.

Bunun Musk’a zararı ise yaklaşık 50 milyar dolar oldu. Ancak düşüş pek de uzun sürmedi. Tesla Çarşamba günü yüzde 4.3 artarak 1.067.95$’da kapandı ve bu hafta kayıpları yüzde 13’ün altına düşürdü.

Ancak yapılan araştırma, Musk‘ın aslında pek de dürüst olmadığını ortaya çıkardı. Verilen satış emirlerini inceleyen analistler, söz konusu elden çıkarmanın Eylül ayında planlandığını gösterdi. Böylelikle Twitter anket sonuçlarının Tesla hisselerinin satışında pek de bir öneme sahip değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 + eleven =

%d blogcu bunu beğendi: