HaberlerDünyaPolitik

Emre Akkaya isimli Twitter kullanıcısının, Ukrayna’ya kamikaze drone ile savunma önerisi sosyal medyada gündem oldu!

Emre Akkaya isimli bir Türk’ün sosyal medya üzerinden Ukrayna büyükelçiliğiyle paylaştığı kamikaze drone fikri gündem oldu.

Ukrayna’nın NATO’ya girmek istemesiyle birlikte, Rusya ile arasında uzun yıllar önce başlayan ve Kırım ile Donbas’ın ihlakına kadar giden gerginlik yeniden alev aldı. Bunun üzerine Rusya devlet başkanı Putin, askeri operasyon adı altında Rus parlementosundan operasyon izni alarak Ukrayna’ya savaş açtı.

Bunun üzerine Kırım ve Belarus ya da diğer adıyla Beyaz Rusya tarafından saldırıya geçen Ruslar, Kiev’e doğru ilerleyişini sürdürüyor. Fakat karşılarında beklenmedik bir direnişle karşılaştıkları için sayısız zaiyat verdi. Fakat bugün gündeme oturan şey, sosyal medya üzerinden Ukrayna’ya savunma stratejisi veren bir Türk’ün kamikaze drone ile ilgili yaptığı paylaşım oldu. İşte detaylar…

Ukrayna işgalinin saatler öncesi Google Haritalar uygulamasından işgal fark edildi!

Kamikaze drone fikri Ukrayna’da kullanılmaya başlandı

Emre Akkaya isimli bir Türk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ukrayna’nın Türkiye büyükelçiliğine yazarak, konsolosluk ve diğer iletişim kanalları üzerinden kendilerine ulaşamadığını, bu sebeple tweet atarak onlara ulaştığını söyledi.

Aslında ortaya attığı fikir oldukça mantıklıydı. Zira, marketlerde vatandaşlara satılmak için bekleyen ve nispeten küçük boyutlu yarı profesyonel on binlerce insansız hava aracı olduğunu ve bunlara el bombası ile molotof kokteyli koyarak Rus zırhlı birliklerine kamikaze drone saldırısı düzenlenebileceğini söyledi.

Bunun üzerine günün ilerleyen saatlerinde, Ukrayna tarafında bu paylaşımın gündem olduğu ve hem vatandaşlar hem de askerler tarafından kamikaze drone saldırıları için DJI ve benzeri mini İHA’ların kullanımına başlandığı söylendi.

Tabii bu durumun ardından Emre Akkaya ismi, pek çok kişi tarafından pozitif yönde anılmaya başlayınca Twitter’da TT oldu. Yapılan paylaşımların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × four =

%d blogcu bunu beğendi: