Kültür-Sanat

En iyi Netflix Filmleri

Netflix, platformunun bir çok içeriği bulunuyor. İşte bizde sizin için araştırdı! İşte gelmiş geçmiş en iyi netflix filmleri…

Netflix’in orijinal filmlerine yönlendirilen eleştiriler bulunuyor bu sebeple platformda yer alan filmlerin izlenme oranları çok yüksek oluyor. Corona virüsü salgını döneminde Netflix birçok yapım yayımladı. Özellikle Chris Hemsworth‘un yer aldığı Extraction filmi gerçekten de çok konuşuldu. Filmi beğenenler olduğu gibi beğenmeyenler de elbette oldu ancak milyonlarca kişiye ulaştı.

Yine çok başarılı bir film olarak konumlandırılan Spenser Confidential, Türkiye’de Spencer Kanunları başlığı adı altında yayımlandı. Bunların yanında Murder Mystery, Bird Box, 6 Underground, filmleri de en çok izlenen filmleri arasında yer alıyor.

Tum zamanlarin en iyi Netflix filmleri listesi

Söz konusu izlenme rakamlarının durumu ise biraz karmaşık zira Netflix normalde her izleyicinin içeriği izledi olarak sayılması için en az yüzde 70’ini izlemesi gerekiyordu. Bu durumda, iki saatlik bir filmin en az 84 dakika izlemeniz gerekiyor. Bu demek oluyor ki 60 dakika izlerseniz izlediniz sayılmıyor.

Sonrasında Netflix yeni bir düzenleme getirdi ve içerikleri  ”en az iki dakika” izleyen herkes artık o içeriği izlemiş sayılıyor. Bu da izlenmelerin çok yükselmesine neden oluyor. Söz konusu rakamlar da bunun bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Spotify, Türkiye ve Dünya’da En Çok Dinlenenleri Şarkılar

En iyi ve en çok izlenen Netflix filmleri

1) Extraction / 90 milyon

Bu yıl platformdaki yerini alan Extraction, aksiyon ve gerilim filmi olarak kategorize ediliyor. Yönetmenlik koltuğunda Sam Hargrave oturuyor. Senaryo tarafında ise Avengers’dan tanıdığımız Joe Russo yer alıyor. Film, bir uyuşturucu kaçakçısının oğlunu kurtarmak için Bangladeş’e gönderilen bir paralı askerin hikayesini konu alıyor. Film Netflix’teki yerini, 24 Nisan 2020’de aldı.

2) Spenser Confidential / 85 milyon

Spenser Confidential, Peter Berg’in yönettiği, Sean O’Keefe ve Brian Helgeland’ın senaryosunu yazdığı 2020 yapımı Amerikan aksiyon komedi filmi olarak konumlandırılıyor. Bu film, görevi; iki subayı öldürüldükten sonra Trinitario uyuşturucu çetesini devirmek olan eski bir hükümlü ve eski Boston polis memurunun hikayesini ortaya koyuyor.

3) 6 Underground / 83 milyon

6 Underground, kenti suçlulardan kurtarmak için kendilerini ölü olarak gösterip, suçluların peşine düşen 6 kişilik milyarder grubun hikayesini konu ediyor. 2007’de başlayan uzun soluklu Transformers serisinin ünlü yönetmeni Michael Bay‘in kamera arkasına geçeceği aksiyon filminin başrolünü Deadpool’dan tanıdığımız Ryan Reynolds üstleniyor.

4) Bird Box / 80 milyon

Bird Box, 2018 ABD yapımı kıyamet sonrası korku gerilim filmidir. Yönetmenliğini Susanne Bier’ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman‘in 2014 tarihli romanına dayanıyor. Malorie adlı bir kadın ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşımını konu almaktadır.

5) Murder Mystery / 73 milyon

Kyle Newacheck’in yönettiği ve James Vanderbilt tarafından yazılan 2019 Amerikan komedi gizem filmi olarak platformda yerini alıyor. Film, evliliklerini canlandırmak için tatile çıkmayı planlayan bir çiftin başına gelenleri konu ediyor. Filmin başrollerinde Adam Sandler, Jennifer Aniston ve Luke Evans yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 − two =

%d blogcu bunu beğendi: