Haberler

Eğlenmayakta mı? Eskişehir Valiliği “Anadolu Fest”i engelledi! #FestivalimeDokunma

Eskişehir Valiliği, ‘Kamu düzeni ve huzur ortamı sağlamak’ iddiasıyla şehirde düzenlenmesi planlan konser ve etkinliklere engel oldu. Yasağın, 10-24 tarihlerini kapsaması nedeniyle pek çok ünlü sanatçının sahne alacağı Anadolu Fest de etkilendi. 

Yasağın gerekçesi, Eskişehir’deki ‘huzur ortamı ile kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin, genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi’ olarak açıklandı. 19 Mayıs gösterileri yasağın kapsamı dışında bırakıldı.

Yasak, 12-15 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan ve Teoman, Haluk Levent, Hayko Cepkin, Levent Yüksel, Emre Aydın, Pentagram, Yeni Türkü gibi isimlerin sahne alacağı “Anadolu Fest”i de etkiledi.

Yasak, 12-15 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan ve Teoman, Haluk Levent, Hayko Cepkin, Levent Yüksel, Emre Aydın, Pentagram, Yeni Türkü gibi isimlerin sahne alacağı Anadolu Fest'i de etkiledi.

Festival organizasyonu yaptıkları yazılı bir açıklama ile Valiliği kararı yeniden gözden geçirmeye davet etti.‘Her şeyden önce festivalin yapılabilmesi için gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımız, aylarca prova yapan müzisyenler ve pandemi sonrası binlerce üniversite öğrencisinin aylardır heyecanla beklediği aynı zamanda şehrin ekonomisine de büyük katkı sağlayan festivalimizin başlamasına saatler kala yasaklanması büyük üzüntü yaratmıştır.’

Hayko Cepkin yasağa Twitter’dan tepki gösterdi…

Haluk Levent ise saatler önce yetkililer ile görüşeceğini duyurdu fakat ardından herhangi bir açıklama yapmadı.

Haluk Levent ise saatler önce yetkililer ile görüşeceğini duyurdu fakat ardından herhangi bir açıklama yapmadı.

‘Ben de bu festivalde konser verecektim Perşembe günü. Az önce haber aldım izin verilmediğini. Şimdi hemen yetkililerle görüşeceğim. Keşke böyle bir durum için yetkililerle görüşmek zorunda kalmasak…’

Redd grubunun solisti Doğan Duru da yasağa sert tepki gösterdi.

Süleyman Soylu, mülteci tacizleri ilgili tartışma yaratan bir açıklama yaptı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × four =

%d blogcu bunu beğendi: