Teknoloji

Fifa Oyunun Adı da Değişiyor! Umarız Sadece Adı Değişir!

KONAMI’nin köklü oyun serisi, Winning Eleven/PES isimlerinden vazgeçerek geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen oyununu eFootball 2022 olarak sunmuştu. Bugün EA Sports cephesinden gelen yeni bir açıklamaya göre, FIFA oyunun adı değişebilir.

EA Sports’un üst düzey yöneticisi Cam Weber, konuyla ilgili detayları basınla paylaştı ve bu değişikliğin nedenlerine değindi.

FİFA 22 de Türkiye Süper Lig’deki En Yüksek Reyting Sahibi 50 Futbolcu

FIFA 22, bu isimle piyasaya çıkacak son oyun olabilir

1993 senesinde Mega Drive için piyasaya sürülen FIFA International Soccer ile hayatımıza giren seri, FIFA 95 sonrasında her yeni yılda o senenin adıyla piyasaya sunuldu. 2002 yılında FIFA Football adına geçen seri, 2006 yılında oyuncularla buluşan FIFA 06 ile eski düzenine geri döndü.

Fifa Oyunun Adı da Değişiyor! Umarız Sadece Adı Değişir!

Piyasaya çıkan oyunlarının isimlendirmesinde tek değiştirmediği ‘FIFA’ ibaresi olan EA Sports, yeni dönemde isim değişikliğine gidilebileceğini açıkladı. EA Sports’un kıdemli yöneticisi Cam Weber, önümüzdeki süreçte EA Sports bünyesinden çıkacak olan futbol oyunlarının ismini değiştirmeyi ciddi bir biçimde düşündüklerini itiraf etti. Weber, yapılacak isim değişikliğinin lisans anlaşmalarıyla bir ilgisi olmadığını, lisanslı takım ve futbolcuların yeni oyunda da yer almaya devam edeceğinin altını çizdi.

Fifa Oyunun Adı da Değişiyor! Umarız Sadece Adı Değişir!

EA Sports bir süredir bu isim değişikliğinin sinyallerini veriyordu. Şirket tarafından yapılan basın açıklamalarında FIFA ismini kullanmaktan kaçınan EA, çoğunlukla ‘EA Sports’un global futbol oyunları’ tabirini tercih ediyordu. Geçtiğimiz aylarda FIFA ile olan anlaşmasını 2022’nin Aralık ayına kadar uzatan şirket, eğer dilerse gelecek seneki oyun için FIFA 23 adını kullanabilecek. Buna karşın gelen açıklamalar, EA Sports cephesinde ciddi bir değişimin sinyallerini veriyor.

Fifa adı değişirse sizce PES gibi sınıfta kalabilir mi? Yorumlarınız mutlaka bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 − two =

%d blogcu bunu beğendi: