Kültür-SanatGoygoy

Flash Tv, yayın hayatını bitirdi! Artık Flash Haber Tv olarak devam edecek!

1992 yılından bu yana ekranlarda olan Flash TV, bir süre önce yaptığı açıklama yayın hayatını sonlandırdığını duyurdu. Artık Flash Haber Tv olarak devam edecek!

Televizyon tarihine damga vuran ilginç programları ve dizileriyle bilinen Flash TV, yayın hayatına son verdiğini açıkladı. 1992 yılından bu yana aralıksız olarak faaliyetlerini sürdüren kanal, 2019 yılında ara verme kararı almış ve 2021’de ise yeni logosuyla ekranlara geri dönmüştü.

Flash TV’nin geri dönmesinin ardından işler beklendiği gibi gitmedi. Ortakları arasında yaşanan hisse krizi gibi birçok nedenden dolayı kanala 15 Mart’ta kayyum atandı. Bundan bir ay sonra da yayın hayatına son verdi.

Flash TV yerini Flash Haber TV’ye bıraktı

Flash TV’den yapılan açıklamada kapanma kararının ardındaki ana nedeni kanalın patronu Ömer Ziya Göktuğ’un hayatını kaybetmesi sonrası gerekli yönetim organlarından yoksun kalarak kayyum sürecine girmesi şeklinde ifade edildi.

Flash TV kapanmadan önceki logosu

Bu süreçte ortakların da anlaşmazlık yaşamasının ardından ulusal yayıncılık lisansını yenileneme imkanını bulamayan kanal, 15 Nisan tarihinde yayın hayatına son verdi.

Flash TV tarafından yapılan açıklama şöyle;

Flash TV Yine Yayın Hayatına Son Verdi

Ulusal yayıncılık alanında 1992 yılından bu yana FLASH TV adı ile faaliyet göstermekte olan kuruluşumuz Yönetim kurulu Başkanı ve tek imza yetkilisinin vefatı sebebi ile gerekli yönetim organlarından yoksun kalarak kayyım sürecine girmiştir.

Bu süreçte ortakların anlaşmazlığı sebebi ile ulusal yayıncılık lisansı yenilenememiş dolayısı ile yayın hayatına bugün itibari ile son vermek zorunda kalmıştır.

Uzun yıllardır FLASH TV’ye göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için sonsuz teşekkürlerimizin kabulünü rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cumhuriyet’in haberine göre Flash TV’nin yaptığı açıklamanın ardından kanalda bir değişiklik yaşandı. 16 Nisan itibariyle Flash TV, yerini Flash Haber TV’ye bıraktı. Adı ve logosu da değişen kanal, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

Anayasal haber alma hakkı çerçevesinde, her fikir ve kuruma eşit mesafede, tarafsız ve özgür yayıncılık prensipleri ile dünyada ve ülkemizde gelişen olaylar, şeffaf, yalın ve doğru şekilde artık Flash Haber TV’de .

Flash TV Logosu Değişti! Yeni yayın hayatına hazırlanıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × five =

%d blogcu bunu beğendi: