Spor

Formula 1 Tarihinin En Unutulmaz Olayı: Schumacher McLaren Garajını Basıyor

Formula 1 tarihinin en unutulmaz olayı, 1998 Belçika GP’sinde David Coulthard ile Michael Schumacher arasında yaşandı. Formula 1 tarihine geçti. Schumacher McLaren garajını basıyor!

David coulthard’ın, michael schumacher’in kendisine tur bindirmesini kabullenememesi ile gerçekleşmiş bir olaydı. Coulthard, tur bindiren Schumacher’e yol vermesi mecburiyetine rağmen bir türlü yol vermemiş, jean todt mclaren ekibine gidip bağırınmış, bunun üzerine takım coulthard’a yol vermesini söylemiş, o da kenara doğru çekilmek yerine olduğu yerde hızını düşürmüş, deli gibi yağan yağmurun sıfıra indirdiği görüş yüzünden bu yavaşlamayı fark edemeyen schumacher arkadan coulthard’a bindirmiş ve tekeri fırlayarak yarış dışı kalmıştı. Pite girdiklerinde de arabadan indiği gibi Schumacher fırlayıp soluğu Mclaren garajında almıştı.

Formula 1 Bilet Satışı Başladı! İşte Fiyatlar!
Schumacher McLaren Garajını Basıyor


Sonucunda da dönemin en zayıflarından jordan honda takımı damon hill ve ralf schumacher ile double yapmış, tarihindeki ilk f1 galibiyetlerini kazanıp deli gibi hoplaya zıplaya sevinmişlerdi. Üçüncü de o yılın yine en zayıflarından sauber petronas’tan jean alesi olmuştu. Toplamda ancak 8 arabanın yarışı tamamlayabildiği, geri kalanın tamamının kazalarda heder olduğu, bir garip ama müthiş yarıştı.

Gerçek formula 1 neydi diye merak eden ilgili gençler ve nostalji yapmak isteyen akran ihtiyarlar şuradan yarışın özetine baksınlar derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × five =

%d blogcu bunu beğendi: