Spor

Galatasaray karıştı… Işıtan Gün açıkladı! Fatih Terim: “S.kerim limitini”

26 Mart 2022’de Galatasaray Olağan Kongresi’nde idari yönden ibra edilmeyen Başkan Burak Elmas’ın yönetiminde bulunan Işıtan Gün, yazdığı yazıyla oldukça ses getirecek konuları kaleme aldı. Işıtan Gün, transfer sürecinde limitleri göz ardı eden transfer listesinde revizyona gidilmesi istenen Fatih Terim’in ‘S.kerim limitini’ dediğini iddia etti.

Işıtan Gün’ün yazısından satır başlarına birlikte göz atalım.

24 Haziran tarihinde Işıtan Gün; “Transfer Süreçleri Hakkında” başlıklı bir rapor düzenleyerek, “Gizli ve Kişiye Özel” başlığıyla Başkan Burak Elmas’a iletiyor. Yazdığı raporda yer alan dikkat çekici ifadelere birlikte bakalım.

24 Haziran tarihinde Işıtan Gün, “Transfer Süreçleri Hakkında” başlıklı bir rapor düzenleyerek, “Gizli ve Kişiye Özel” başlığıyla Başkan Burak Elmas'a iletiyor. Yazdığı raporda yer alan dikkat çekici ifadelere birlikte bakalım.

‘Kararlar tamamen kişilerin o anki şahsi inisiyatiflerine göre alınmakta.’

'Kararlar tamamen kişilerin o anki şahsi inisiyatiflerine göre alınmakta.'

Işıtan Gün’ün Başkan Burak Elmas’a ilettiği rapordaki yazıları şu şekilde; ‘Gelen ve giden transferlerde tam bir yetki ve iletişim karmaşası yaşanmaktadır. Kimin hangi süreci, hangi yetki ve belirlenen hangi çerçevede götürdüğü hiçbir yazılı veya yazılı olmayan prosedüre bağlı değildir. Kararlar tamamen kişilerin o anki şahsi inisiyatiflerine göre alınmakta, herhangi bir sistematik raporlama metodu izlenmemektedir.’

‘S.kerim limitini’

'S.kerim limitini'

‘Yapılan transfer listelerinde, TFF Harcama Limitleri, FFP kuralları ve Bankalar Birliği Anlaşmasındaki taahhütlerimiz tamamen göz ardı edilmiş durumdadır. Uymakla mükellef olduğumuz yükümlülükler yokmuşçasına planlama yapılmaktadır. Dün yaptığımız görüşmede __________ bu konuyu hocamıza zaman zaman aktarmaya çalıştığını ancak teknik direktörümüzün bu konu gündeme geldiğinde sinirlendiğini, hatta dün de konuyla ilgili olarak “s.kerim limitini” (kendi ifadeleridir) dediğini söyledi.’

Geçmiş yönetimler tarafından yapılan transferler incelendiğinde ortaya çıkan menajerlik paralarına değindi.

Geçmiş yönetimler tarafından yapılan transferler incelendiğinde ortaya çıkan menajerlik paralarına değindi.

‘Yeri gelmişken Başkanımızın açıkladığı bu rapordaki ana başlıkları hatırlatmak isterim. Raporda, İnceleme döneminde Kulübümüz toplam 40,5 milyon Euro tutarında menajerlik harcaması yaptığı, Futbolcu, teknik adam, temsilci ve ı̇lişkili işlemlerde tespit edilen istisnai durumlar sebebiyle ortaya ilave maliyet ve yükümlülükler çıktığı tespit edilmiş, Kulüp altyapısında yetişen 11 sporcunun profesyonel futbolcu statüsünde başka kulüpler tarafından transfer edildiği ve Kulüp’ün yetiştirme tazminatlarından ettiği feragatlara dikkat çekilmiş, Futbolcu sözleşmelerinde istisnai menajer komisyon maddeleri vurgulanmış veFutbolcu sözleşmesinden sonra düzenlenen temsilci sözleşmeleri tespit edildiği ifade edilmiştir.’

Kadınlara karşı çirkin ithamlarda bulunan kişilere karşı kendisini savunma zorunda kalmış olmaktan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Kadınlara karşı çirkin ithamlarda bulunan kişilere karşı kendisini savunma zorunda kalmış olmaktan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

“Kadın istemezse erkek tecavüz edemez” diyen medya şovmenlerinin, seçim sürecinde “kadınlar da insandır” diyen bir başkan adayının, ekibimizdeki kadın arkadaşlarımıza “sizin yeriniz kocalarınızın yanı, kulüp işlerine nasıl zaman bulacaksınız” diye sorabilen tıp doktoru bir üyenin, yönetim kurulumuzun devir teslim töreninde bir kadın çalışanımızın imza edilecek dosyaları karıştırması üzerine 20 kişinin önünde “kadından müdür yaparsan işte böyle olur” diyen bir eski yöneticinin (ki bu sözler üzerine ben Yönetim Kurulu odasını terk ettim), Galatasaray Spor Kulübü başkanı için “kasedi var herhalde” diye yazabilen bir gazetecinin paylaşımını beğenenlerin ahlak bekçiliğine soyunduğu bu samimiyetten uzak ortamda, kendimi savunmak zorunda kalmış olmaktan büyük üzüntü duyuyorum.10-13 yıl önce, henüz WhatsApp’ın bile bulunmadığı, kullanıcı adımın farklı olduğu ve sosyal medya hesabımın kilitli olduğu bir dönemde, karşılıklı takipleştiğimiz 4-5 arkadaşımızla espri mahiyetinde yaptığım paylaşımları, elbette ki mazur göstermeye çalışmıyorum. Hayatının hiçbir aşamasında hiçbir kadına saygısızlık yapmamış biri olarak, yönetim kuruluna aday olmamla birlikte eski paylaşımları kontrol etme gereği dahi duymamış olmam, muhakkak ki bir ihmaldir. Bu konuda Galatasaray camiasından dilediğim özrü yineliyorum.Bununla beraber, her geçen gün zorla muhafazakarlaştırılan toplumumuzda bu eksende ilerlenmesi halinde, 1990’lı yıllarda Ferhan Abi vasıtasıyla tanıdığım Boris Vian kitaplarının, Charles Bukowski’nin hikayelerinin yakılacağı günlerin de yakın olduğuna dair endişemi de ifade etmek istiyorum.

Galatasaray Nef Stadyumu, benzersiz bir özelliği ile Guinness rekorlar kitabına girdi! Stadın çatısında 10 binden fazla güneş paneli var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 − 4 =

%d blogcu bunu beğendi: