Kültür-Sanat

Gaye Su Akyol’dan “Anadolu Ejderi”

2018 çıkışlı İstikrarli Hayal Hakikattir‘in ardından birkaç tekli ve üç adet remix albüm ile karşımıza çıkan Gaye Su Akyol‘dan yeni albüm geldi. GSA’nın dördüncü stüdyo albümü Anadolu Ejderi, bugün itibarıyla yayında.

Gaye Su Akyol'dan "Anadolu Ejderi"

Önceki GSA işlerinde olduğu gibi yine anadolu müziğinden pop’a, psychedelic rock’tan klasik Türk müziğine kadar birçok türü içinde barından albümün söz ve müzik yazımı bir şarkı hariç tamamen Gaye Su Akyol’a ait. O şarkı ise albüme 10 numaradan giriş yapan Gel Yanıma Gel. Şarkının orijinali ise Neşet Ertaş‘a ait.

Anadolu Ejderi’nde prodüktör olarak hünerlerini sergileyen isimler Lalalar‘ın üçte ikisi olarak da tanıdığımız Ali Güçlü Şimşek ve Barlas Tan Özemek‘ten oluşuyor. Hemen yukarıda görebileceğiniz kapak görseli ise Rajab Eryiğit imzalı.

Anadolu Ejderi‘ne buyrun.

The Beatles’ın 56 yıllık şarkısı “I’m Only Sleeping” için çekilen klibi izleyin!

Gaye Su Akyol’un “Sen Benim Mağaramsın” şarkısına çektiği müzik videosu yayında

Geçen hafta dördüncü stüdyo albümü Anadolu Ejderi ile karşımıza çıkan Gaye Su Akyol‘dan bir adet müzik videosu geldi: Sen Benim Mağaramsın.

Gaye Su Akyol Sen Benim Mağaramsın

Albüme 6 numaradan giriş yapan Sen Benim Mağaramsın, sözü/müziği GSA’ya, düzenlemesi ise Lalalar‘dan Ali Güçlü Şimşek ile Barlas Tan Özemek‘e ait bir şarkı. Sen Benim Mağaramsın’ın müzik videosunun yönetmenliğinde ise Aytekin Yalçın‘ın imzası bulunuyor. Videoda GSA’yı bir gelinlik içinde düğün yemeğindeyken, düğün fotoğrafı çektirirken ve jiletlerle dolu bir pastayı testereyle doğrarken görüyoruz.

Buyrunuz, Sen Benim Mağarımsın‘ın müzik videosu hemen aşağıda. Anadolu Ejderi‘ne tekrar uğramayı da unutmayalım.

Gaye Su Akyol Kimdir? : Recep Tayyip Erdoğan’ın En Korkulu Rüyası

Şarkıları ve kostümleriyle gündeme gelen Gaye Su Akyol, bu sefer bambaşka bir gündemle aramızda. İngiliz Finanial Times gazetesi ünlü şarkıcıyı ‘Tayyip Erdoğan‘ın en korkulu rüyası’ diye tanıtınca gündem konusu oldu.

Gaye Su Akyol, kendine has tarzı ve şarkılarıyla kısa zamanda büyük bir hayran kitlesi yaratmış bir vokal.

Gaye Su Akyol Kimdir?

Hatta şarkılarından çok, yurt dışında katıldığı festivallerde ve sahnede giydiği kıyafetlerle çok konuşulan bir isim.

Hatta şarkılarından çok, yurt dışında katıldığı festivallerde ve sahnede giydiği kıyafetlerle çok konuşulan bir isim.

Hem ressam hem de şarkıcı olan Gaye Su Akyol’un bugün gündem olmasının sebebi ise Financial Times gazetesinde kendi hakkında yazılan yazı.

Hem ressam hem de şarkıcı olan Gaye Su Akyol'un bugün gündem olmasının sebebi ise Financial Times gazetesinde kendi hakkında yazılan yazı.

Yazının başlığı “Türk şarkıcı Gaye Su Akyol Erdoğan’ın en büyük kabusudur” başlığı atıldı. Akyol’un kıyafetlerinden yola çıkarak yapılan bu benzetme kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Çünkü kullanıcılar, Gaye Su Akyol’un dünya çapında kendi ismi için PR çalışması yaptırdığını düşünüyor.

Yazının başlığı "Türk şarkıcı Gaye Su Akyol Erdoğan'ın en büyük kabusudur" başlığı atıldı. Akyol'un kıyafetlerinden yola çıkarak yapılan bu benzetme kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Çünkü kullanıcılar, Gaye Su Akyol'un dünya çapında kendi ismi için PR çalışması yaptırdığını düşünüyor.

2019 yılında Amerika’nın ünlü New York Times gazetesinde Gaye Su Akyol için “Türk Rock müziğinin en büyük umudu” şeklinde ifadeler kullanışmıştı.

2019 yılında Amerika'nın ünlü New York Times gazetesinde Gaye Su Akyol için "Türk Rock müziğinin en büyük umudu" şeklinde ifadeler kullanışmıştı.

İngiliz The Guardian ise yine 2019 yılında “Türkiye’nin en cesur sanatçısı” ifadelerini kullanmıştı Akyol için.

İngiliz The Guardian ise yine 2019 yılında "Türkiye'nin en cesur sanatçısı" ifadelerini kullanmıştı Akyol için.

Bütün bu iddialı ifadeler, dünyanın en büyük gazetelerinde yayınlanıca PR söylentileri de durduralamadı. Bugünkü “Tayyip Erdoğan’ın en büyük kabusu” başlığı da işte tüm bunlara tuz biber oldu.

Bütün bu iddialı ifadeler, dünyanın en büyük gazetelerinde yayınlanıca PR söylentileri de durduralamadı. Bugünkü "Tayyip Erdoğan'ın en büyük kabusu" başlığı da işte tüm bunlara tuz biber oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × three =

%d blogcu bunu beğendi: