Geleceğe dönen, DeLorean

Sinema dünyasıyla ikonikleşmiş kaç araba vardır? James Bond’un 64 model Aston Martin DB5’ı, The Dark Knight’ın Batmobile’i ve John Wick’in 69 Mustang’i ile beraber The Fast and the Furious ve Mad Max filmlerinden saysak saysak bitmeyecek yığınla araba gelir aklımıza. Bu arabaların başında bir tanesi var ki, “sinema” ve “araba” kelimelerini yan yana koyduğumuzda akla direkt o geliyor; Back to the Future’ın meşhur arabası “DeLorean“!

Back to the Future üçlemesi boyunca Marty McFly ve Dr. Emmett Brown’ı geçmişten geleceğe, ordan tekrar geçmişe, sonra bir daha geleceğe, bu sefer daha da geleceğe götürerek hafızalarımızda yer eden DeLorean DMC-12; yukarı doğru açılan kapıları ve fütüristik tasarımı ile synthwave kültürünün en büyük yapı taşı 80’lerin ikonik unsurlarından biri olarak biliniyor desek yanlış olmaz herhalde. Mumbaili tasarımcı Onkar H’in kafasında tekrar canlandırdığı DeLorean tasarımı, aracı gerçekten geçmişten geleceğe götüren modern bir duruşa sahip. Orijinaline olabildiğince sadık kalmaya çalışan tasarım LED ışıklardan; minimalist bir dizayndan ve yukarı açılan kapıların yerini almış açılıp kapanabilen bir sky roof’tan oluşuyor. Onkar’ın DeLorean E adını verdiği elektrikli araç, Blender’da iki güne yayılan bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkmış.

Makus talihi sebebiyle tekrar üretimi oldukça zor olan DeLorean DMC-12’in bu modern yeniden tasarımını dünya gözüyle görecek olmamız imkansız gibi bir şey olsa da aşağıdaki görseller gözümüzü almıyor değil.

Apple TV+, Brad Pitt ve Lewis Hamilton ile F1 filmi çekecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

thirteen + six =

%d blogcu bunu beğendi: