Teknoloji

Goodyear, havasız lastik teknolojisini Tesla Model 3 ile test ediyor!

Goodyear, havasız lastik teknolojisini elektrikli otomobil dünyasının en önemli örnekleri arasında bulunan Tesla Model 3 ile test ediyor. 

Otomotiv sektörünün özellikle elektrikli ve otonom araçların popülerleşmesi ile birlikte teknolojiyle iç içe bir sektör haline geldiğini geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık. Araçlarda yer alan çeşitli parçalar için teknolojik Ar-Ge çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. 

Günümüzün en önemli lastik üreticilerinden olan Goodyear, geliştirdiği havasız lastiklerin test sürecine başladı. Goodyear, havasız lastiklerini elektrikli otomobil dünyasının en önemli örnekleri arasında bulunan Tesla Model 3 ile test ediyor. 

Geleneksel lastiklerden farklı olarak delinme ve patlamalara karşı korunaklı olan Goodyear’ın havasız lastikleri, gelecekte pek çok araçta karşımıza çıkabilir. Havasız lastiklerin patlamaya karşı korumalı olması her geçen gün artan lastik çöplüğü için de başarılı bir çözüm sunuyor. 

Mashable aracılığı ile paylaşılan videoda, Goodyear‘ın havasız lastik test sürecinin başarılı bir şekilde ilerlediğini görüyoruz. Goodyear tarafından aktarılan bilgilere göre testler saatte 160 km hızda gerçekleştirildi ve toplamda 120 bin km test yapıldı.

Hatırlatmak gerekirse Goodyear, havasız lastiklerin test sürecinin başladığını ilk olarak geçtiğimiz Ocak ayında duyurmuştu.

Ocak ayında Starship isimli otonom teslimat robotu ile birlikte havasız lastiklerini test etmeye başlayan Goodyear, Tesla Model 3 ile birlikte testlerini bir sonraki seviyeye taşımış oldu. Goodyear tarafından üretilen havasız lastikleri ne zaman yollarda göreceğimizi ise zaman gösterecek. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Türkiye’de satılan en ucuz elektrikli otomobil hangisi? İşte Türkiye’deki elektrikli araba fiyatları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − sixteen =

%d blogcu bunu beğendi: