HaberlerGoygoyPolitik

Güldür Güldür Show’un Nebati skeci sansürlendi: Şahan Gökbakar başta olmak üzere sosyal medyadan bir çok tepki geldi!

Komedi programı Güldür Güldür Show’un Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati taklidi içeren skeci dün yayınlanan bölümde yer almadı. Skecin kaldırılması, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Hepimizin bildiği gibi Türkiye, son zamanlarda ekonomi konusunda sıkıntılar ile karşı karşıya. Birçok alanda gelen fiyat artışları vatandaşın zor günlerden geçmesine sebep oluyor. Bu nedenle de yetkililerden gelen açıklamalar insanlar tarafından merakla bekleniyor. Ancak bu açıklamalardan bazılarının tepki çektiği de olabiliyor.

Show TV ekranlarında yayımlanan Güldür Güldür Show isimli komedi programının da bu tarz bir konuyu ele aldığı Bakan Nebati de içinde olduğu bir skeci, paylaşılan bir tanıtım filmi ile duyurulmuştu. Ancak cumartesi günü yayınlanan bölümde bu skecin yer almaması dikkat çekti.

Bakan Nebati’nin taklidinin yer aldığı skeç yayınlanmadı

Öncelikle skeçten biraz bahsedelim. Geçtiğimiz günlerde programın 305.bölümünde yer alacağı görülen bu skeçte, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin taklidinin yapıldığı gözlemlenmişti. Programın resmi Twitter hesabından “Her şeyi halledip, çözeceğimiz yepyeni bölümümüzle cumartesi akşamı karşınızdayız” ifadeleri ile tanıtımı yapılan bölüm, belirtilen günde yayınlandı.

Ancak cumartesi akşamı yayınlanan bölümde Nureddin Nebati’nin ekonomi hakkındaki açıklamalarına atıfta bulunan skecin yer almadığı görüldü. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmazken, skecin kanal yönetiminin müdahalesi sebebiyle sansür yediği ve bu yüzden yayımlanmamış olabileceği iddia edildi. Bunun yanı sıra konu sosyal medyada da gündem oldu. Birçok insan, skeç ve skecin yayınlanmaması ile ilgili tepkilerini bu platformlardan dile getirdi.

Türkiye’deki ilk petrol kuyusunda tekrar 88 yıl sonra tekrar çalışmalar başladı: Peki Türkiye’de petrol var mı? Neden çıkarılmadı?

İşte buna bir tepki de ünlü komedyen Şahan Gökbakar’dan geldi!

İşte buna bir tepki de ünlü komedyen Şahan Gökbakar'dan geldi!

Gökbakar, sağlık bakanı ile yapılan skeçlerde sorun olmadığını halde neden ekonomi bakanıyla ilgili skecin sansüre uğradığını sordu…

Gökbakar, sağlık bakanı ile yapılan skeçlerde sorun olmadığını halde neden ekonomi bakanıyla ilgili skecin sansüre uğradığını sordu...

Ayrıca başarılı bir yapımın artık o kanalda olmaması gerektiğini de ekledi…

Ayrıca başarılı bir yapımın artık o kanalda olmaması gerektiğini de ekledi...

İşte diğer tepkiler gelen tepkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 − one =

%d blogcu bunu beğendi: