Kültür-SanatTeknoloji

HBO Max Türkiye Serverına Katılıyor! İşte Yayın Tarihi!

Şirket, 2022’de 7 yeni ülkede daha yayın hayatına başlayacağını açıkladı. Söz konusu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. HBO Max’ın Türkiye’deki yayın tarihi belli oldu. HBO Max bugün yayınladığı bir duyuru ile Avrupa’da kullanıcılara açılmasının ilk aşaması olarak 27 ülkede yayına açılacağını duyurdu. Şirket, 2022’de 7 yeni ülkede daha yayın hayatına başlayacağını açıkladı.

Söz konusu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Dijital yayın platformu, Türkiye, Hollanda, Yunanistan, İzlanda, Estonya, Letonya ve Litvanya ülkelerinde 2022’de izleyici ile buluşacak. Şimdiye kadar HBO Max’in yayına gireceği 20 ülke kesinleşmişti. Bu açıklamayla birlikte platformun, hizmet vereceği ülke sayısı 27’ye yükselmiş oldu. 

Bu noktada HBO Maxin, Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network ve Max Originals gibi markaları tek çatıda topladığını hatırlatmakta fayda var. Ayrıca tüm bu markaların bu formatta Avrupa’da ilk defa kullanıcılarla bulaşacağını da söyleyelim.

HBO Max’in özellikle sinema severler tarafından tercih edilebileceğini düşünebiliriz. Ne de olsa Warner Bros. filmleri bu yıl İskandinav ülkelerinde vizyona girdikten sadece 45 gün sonra HBO Max’te satışa sunulacak. Aynı şekilde bu durumun gelecek yıl İspanya, Portekiz, Hollanda, Yunanistan, İzlanda ve Orta ve Doğu Avrupa’da geçerli olacağı düşünülüyor. 

Yayın platformunun, Norveç’te aylık 10 dolar, İspanya’da ise aylık 9 euro fiyatlarıyla izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Ülkemizdeki Netflix, Mubi, Blu TV, Puhu TV, Gain, Prime Video ve Exxen gibi seçenekler izleyicilere geniş skalada çeşitlilik sunuyor. HBO Max’in de bu çeşitliliği artıracağını söylemek mümkün. 

Hbo Max, Gossip Girl ikinci sezon için yeşil ışık yaktı

HBO Max’in uluslararası yöneticiliğini yapan Johannes Larcher, Avrupa’daki izleyicilerinin Warner Bros. bünyesinde yayınlanan bütün filmleri vizyona girdikten 45 gün sonra platformda izleme fırsatı bulacaklarını da açıkladı. 2022 yılı içerisinde Avrupa’da 27, dünya genelinde ise 67 ülkede hizmet vermeye hazırlanan HBO Max, 2026 yılına kadar 190 ülkede yayın hayatına başlamayı hedefliyor.

Tam bir tarih verilmese de 2022’de ülkemizde yayın hayatına başlayacak HBO Max için fazlasıyla yükselmiş durumdayız. Haklı heyecanımızın sebebini açıklması için aşağıdaki tanıtım fragmanıyla sözü HBO Max’e veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + fifteen =

%d blogcu bunu beğendi: