Goygoy

İnsanların evlerine gizlice girip saçlarını kesen Hayalet Berber

1942 yılında, Mississippi’nin Jackson şehrinin bir kasabası olan Pascagoula’da gerçekleşen bir dizi garip ve ürkütücü suçun kahramanı olan hayalet berberin hikayesi.

“pascagoula’nın hayalet berberi” hiçbir kurbanını soymadı, öldürmedi ya da onlara saldırmadı. onların sadece saçlarını kesti.

Hayalet berber’in ilk saldırısı, mary evelyn briggs ve edna marie hydel adlı iki genç kızın, yatak odasının penceresinden sürünen bir adamın sesiyle uyandığı ‘our lady of victory’ manastırında gerçekleşti. Saldırıda iki kız da yaralanmadı, ancak sadece birkaç gün sonra altı yaşındaki carol peattie uyandığında saçının çoğunun eksik olduğunu fark etti. Ailesi ve polis soruşturma yaptığında, carol’ın yatak odası penceresinin çerçevesinin kesilmiş olduğunu gördüler.

hayalet berber

Bir sonraki hayalet berber olayını daha da ürkütücü


Bir sonraki saldırı daha da tuhaftı. Terrell Heidelberg ve karısı, davetsiz bir misafir tarafından uyandırıldı. Terrell Heidelberg, saldırgan ile boğuşmaya başladı ancak saldırgan, çifte demir boru ile vurarak onları etkisiz hale getirdi ve kaçtı. Saldırı, hayalet berberin saldırıları ile uyumlu olmasa da onunla ilişkilendirdi. Hayalet berberin bir diğer kurbanı r.e taylor, saldırganın kurbanlarının uyanmasını önlemek için kloroform kullandığını iddia etti.

hayalet berber


Haftalarca süren saldırıların ardından polis, almanya doğumlu bir kimyager olan william dolan’ı incelemeye karar verdi. raporlara göre dolan, heidelberg’lerle yakın zamanda bir tartışma yaşamıştı. Bu tartışma onlara saldırmasının nedeni olabilirdi.

Polis ayrıca dolan’ın evinin yakınlarında insan saçları buldu ancak 1940’larda bu saçları kişilerle eşleştirecek dna teknolojisi mevcut değildi. Yine de bu saçlar, ondan şüphelenmek ve tutuklamak için yeterli görüldü. Saldırı ve cinayete teşebbüs ile suçlansa da suçlu bulunmadı. bir almanya sempatizanı olduğu ve siyasi görüşleri nedeniyle hedef alındığını iddia etti. 


Pascagoula’daki birçok kişinin onun nazi ajanı olduğundan şüphelendiği doğruydu ancak küçük kızların saçlarını kesmenin savaşa herhangi bir etkisi olmayacağı da ortadaydı. Dolan sadece heidelberg olayıyla bağlantılıydı ve tutuklandığında saldırılar son buldu. Ancak gerçek hayalet berber’in onun tutuklanması sonrasında korkup saldırılarını sonlandırmış olma ihtimali de bulunuyor.

kaynak12

Korsanlar tarafından kaçırılan Jül Sezar’ın ilginç hikayesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eight + twelve =

%d blogcu bunu beğendi: