Teknoloji

İnstagram, Foursquare Oluyor: İnstagram Yeni Harita Özelliğini Test Ediyor

Instagram, Avustralya ve Yeni Zelanda’da, kullanıcıların harita da işletmeleri ve ilgilendikleri yerleri keşfetmelerini sağlayan ‘Harita Arama‘ özelliğini test ediyor. 

Instagram Harita Arama örneği

Burada görebileceğiniz gibi, yeni seçeneğe erişimi olan kullanıcılardan İnstagram keşfet sekmesinin sağ üst köşesindeki harita simgesine dokunmaları isteniyor. Daha sonra öncelikle kafe ve restoranların yanı sıra mağazaları, eğlence mekanlarını ve daha fazlasını öne çıkaran yeni Harita Arama deneyimine sağlıyor.

Instagram Harita Arama

Yukarıdaki son karede, yeni konum işaretçilerinden birine dokunduğunuzda genişlediğini ve o yer hakkında daha fazla bilgi görüntülediğini görebilirsiniz. Çalışma saatleri, adres ve fiyat bilgilerinin yanı sıra IG profillerine bağlantı ve o konumda etiketlenen herkese açık gönderiler gözükecek.

Instagram’ın giderek daha fazla vurgulamaya çalıştığı bir unsur olan Instagram ve işletmeler arasında, yayın içi mağazalar ve yeni promosyon seçenekleri gibi araçlar aracılığıyla daha doğrudan bağlantı sağlayan ilginç bir eklenti . Instagram, her ay 200 milyondan fazla işletmenin Instagram’ı kullandığını ve kullanıcılarının %90’ının en az bir işletmeyi takip ettiğini ve bu nedenle bağlantının hem kullanım alışkanlıklarına hem de artan işletme talebine uygun şekilde çalışmasını kolaylaştırdığını söylüyor.

Aynı zamanda, artık işletme bilgilerini de aynı şekilde görüntüleyen Snapchat’in gelişen harita aracına benzer.

Snap haritası örneği
İnstagram Uygulaması Neden iPad Mağazalarında Yok?

Snapchat’te Harita Güncellemesine Gitmişti

Snapchat, Temmuz ayında Haritasına ,  popüler işletmeleri ve daha önce ziyaret ettiğiniz yerleri harita ekranında vurgulayan ‘Yerlerim’i ekledi. Artan bu yardımcı program, Instagram’ı kendi listelerini güncellemeye zorlamış olabilir; yeni Harita Arama, iş keşfi ve ayrıntı açısından benzer işlevler sunar.  

Ayrıca, başka bir yararlı ekleme – Konum Hikayelerinin geri dönüşü.

Instagram Konum Hikayeleri

Burada görebileceğiniz gibi, bir konum etiketi kullanılarak herkese açık Hikayeler paylaşıldığında, harita ekranında yuvarlak bir görüntü (kare yerine) ve renkli Hikayeler halkası ile görünecek. Buna dokunun ve belirli konumlardan herkese açık Hikayeler arasında arama yapabileceksiniz ve dünyanın dört bir yanından Konum Hikayelerine göz atabileceksiniz.

Instagram, geçen yıl Ekim ayında, görünüşe göre platformun ABD’deki yanlış bilgilerin yayılmasını sınırlamak için tasarlanan geçici seçim öncesi değişikliklerinin bir parçası olarak Konum Hikayelerini kaldırdı . 10 aylık aradan sonra, muhtemelen tamamen ortadan kalkmış gibi görünüyordu. Ancak şimdi, Instagram Haritasının bu yeni özelliğinden sonra, kullanıcılar arasında çok istenen konuma göre hikaye özelliği geri gelecek gibi.

Bu şüphesiz yeni güncellemeye daha fazla ilgi çekecektir. Henüz planlanmış bir tam dağıtım hakkında bir haber yok, ancak seçeneğin zaman içinde daha fazla bölgede test edileceği bildiriliyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × 4 =

%d blogcu bunu beğendi: