Teknoloji

Instagram, içerik üreticilerin daha fazla para kazanmaları için çalışmalar yapıyor!

Instagram, içerik üreticilerin markalı içerik düzenlemeleri yoluyla kazanç potansiyellerini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak ve Noel alışverişi öncesinde bazı içerik oluşturucu ve para kazanma özelliklerini test ediyor.

Öncelikle Instagram, sponsorlu içerik fırsatlarını ve iletişimlerini takip etmek için Instagram DM’lerin ayrılmış ‘Ortaklıklar’ mesajlaşma klasörünü test ediyor.

Burada görebileceğiniz gibi, ‘Birincil’ ‘Genel’ ve ‘İstekler’ klasörlerinizle birlikte Instagram, gelen kutunuzda bu özel iletişimlerin yaşayacağı yeni bir ‘Ortaklık Mesajları’ bölümünü de test ediyor.

Bu mesajlar, Facebook’un Marka İşbirliği Yöneticisi platformundan veya marka profillerini takip eden veya onlarla çalışmaya açık olduklarını özel olarak işaretleyen içerik oluşturucularla bağlantıyı kolaylaştıracak yeni bir marka arama seçeneği aracılığıyla filtrelenecek .

Instagram markalı içerik arama

Bu aynı zamanda, bu klasör aracılığıyla iletişime geçen tüm markaların, yeni bağlantı araçları için bir niteleyici olarak İş Ortağı Para Kazanma politikalarını karşılamış olacağı anlamına gelir.

Bu, işbirliği anlaşmalarını kolaylaştırmak için daha kolay bir yol olabilir ve Instagram, akışın en üstündeki bir klasöre dokunmak yerine Doğrudan gelen kutusuna başka bir kaydırılabilir sekme eklemekten daha iyi gibi görünse de, belki dört sekme çok fazla ve bu daha iyi bir UI seçeneği.

Instagram ayrıca, ortaklık programında yer alan içerik oluşturucular için yeni bir dijital vitrin seçeneği deniyor ve bireysel içerik oluşturucuların sponsorlu ürünleri hedef kitlelerine tanıtmaları için başka bir yol sunuyor.

Instagram satış ortağı mağazaları

Bu örnek ekranlarda görebileceğiniz gibi, içerik oluşturucular artık esasen onayladıkları kendi mağazalarını oluşturabilecek, markalar için daha fazla tanıtım potansiyeli ve içerik oluşturucular için daha fazla gelir paylaşımı seçeneği sunabilecek.

Bu, markalara profillerinde doğrudan onay vererek bu kullanıcıların ilgili topluluklarına ulaşma kapasitesi vererek çok cazip bir seçenek olabilir. Bu seçenek şu anda Instagram’ın yerel ortaklık programında yer alan ABD’li içerik oluşturucularla test ediliyor.

Twitter, herkesin Spaces sesli sohbet odası oluşturmasına izin veriyor

Reels’ten para kazanabileceksiniz!

Ve son olarak, Instagram, kısa video format Reels’ten para kazanabileceğiniz, yeni içerik reklamlarını da piyasaya sürüyor.

Instagram Markalı İçerik Makaraları

Instagram’ın açıklamasına göre;

“Markalı içeriği bu yılın başlarında Reels’e getirdik ve şimdi de Reels’te markalı içerik reklamlarının tanıtımıyla devam ediyoruz.”

Seçenek, Instagram’ın Makaralar için Markalı İçerik etiketlerine çok benziyor. Ancak yalnızca ‘Ücretli Ortaklık’ yerine ‘Sponsorlu’ bir işaretleyici var. Bu, markalara, TikTok’un modelinin gösterdiği gibi, geleneksel, yıkıcı reklamların kısa formda aynı yanıt seviyelerini tetikleyemediği formatta çekiş elde etmenin tek gerçek yolu olan Reels yaratıcısı işbirliklerini artırmak için daha fazla kapasite sağlayacak.

Kısa biçimli videodan para kazanma, genel olarak sorunlu olmaya devam etse de, daha uzun videoların aksine, 30 saniyelik kliplere videodan önce veya videonun ortasına reklam ekleyemezsiniz. Bu, gelir paylaşımını belirli yüklemelerle ilişkilendirme kapasitenizi sınırlar; bu nedenle, bunun gibi markalı içerik biçimleri içerik oluşturuculardan para kazanmak için önemli bir yoldur ve popüler Reels yıldızlarının paylaşım yapmaya devam etmesi için daha fazla teşvik sağlar.

Instagram ayrıca, Instagram’ın Markalı İçerik için Boost seçeneğiyle bir reklam olmak için organik Feed ve Story gönderilerini artırma özelliğini de ekliyor.

Bunlar, platformun uygulama için bir yol olarak tekrar tekrar lanse ettiği, Instagram’ın daha geniş içerik oluşturucu para kazanma çabasındaki önemli eklemelerdir. Bu, özellikle Reels için geçerli. Ancak daha fazla kullanıcı TikTok’a baktıkça ve TikTok gelir paylaşımı araçlarını geliştirdiğinden, Instagram için genel olarak bile doğrudur; onları daha cazip, kazançlı gelir paylaşımı anlaşmalarıyla yanlarında tutabilir.

Ve e-Ticaret üzerindeki daha geniş baskısı ile, bunlar büyük eklemeler olabilir. Ancak yine de Instagram’ın çok e-ticarete odaklanması ve sonuç olarak kullanım çekiciliğinin bir kısmını kaybetmesi riski de var.

Ne olacağını göreceğiz. Bu yeni deneyler şu anda test ediliyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve + 14 =

%d blogcu bunu beğendi: