Uncategorized

Instagram en büyük eksikliklerinden birini çözüyor: Instagram yeniden paylaş özelliği Repost üzerinde çalışıyor!

Instagram, üçüncü taraf uygulamaya gerek kalmadan gönderileri yeniden paylaşmayı sağlayan ‘repost’ butonunu test ediyor.

Instagram’da gönderileri yeniden paylaşma imkanı bulunmuyor. Kullanıcıların, bir fotoğrafı / videoyu kendi hesaplarında yayınlamak için, Instagram ile doğrudan alakası olmayan üçüncü taraf repost uygulamalarından faydalanmaları gerekiyor. Ancak bunlar, hesaba erişim gerektirdiğinden güvenilirliği tartışmaya açık.

Sosyal medya platformu, bu eksikliği gidermek için harekete geçti. Haberi ilk olarak mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi duyurdu. Paluzzi, Instagram tarafından geliştirilen repost düğmesi hakkında önemli bilgiler paylaşarak özelliğin nasıl çalışacağını anlamamızı sağladı.

Instagram, repost özelliğini getiriyor

Instagram kullanıcılarının yıllardır istediği fakat bir türlü sonuca ulaşamadığı ‘Repost’ butonu nihayet geliyor. Uygulama içerisindeki paylaşım menüsüne eklenen yeni buton ‘WhatsApp Status’, ‘Instagram Stories’, ‘SMS’ gibi diğer paylaşım seçeneklerinin hemen yanında yer alıyor.

Sosyal medya devi Instagram, doğrulanmış hesapların kimlerden arama almasını seçmesine izin verecek! İşte detaylar..

Alessandro Paluzzi, repost butonunun ekran görüntüsünü yayınladı. Bir kullanıcı yeniden paylaşmak istediği gönderinin sağ üst köşesinde bulunan menü düğmesine tıkladığında özellik aktif oluyor. Ekrana gelen seçenekler arasında bulunan repost ikonuna bastığında, söz konusu fotoğraf / video kendi hesabında paylaşılıyor.

Aktarılan bilgilere göre Instagram, repost butonuyla paylaşılan bütün gönderileri profilde ayrı bir sekmeye yerleştirecek. Ayrıca repost edilen gönderide, sahibinin hesabı da gözükecek. Bu özelliği geçtiğimiz aylarda TikTok da getirmişti. Aynı zamanda Facebook ve Twitter platformlarında da uzun süredir varlığını koruyor.

Yakında kullanıma açılacak

Instagram, repost butonunu henüz genel kullanıma açmadı. Halihazırda geliştirme süreci devam ediyor ve çok yakında kullanıma sunulması bekleniyor. Bu arada şirket yeni özellikler eklemeye devam ederken tasarım değişikliklerini de es geçmiyor. Geçtiğimiz günlerde, Instagram’ın TikTok’a oldukça benzeyen yeni ana sayfası ortaya çıkmıştı.

Aero Instagram nedir? AeroInsta kullanması güvenli mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + nine =

%d blogcu bunu beğendi: