Teknoloji

iOS Cihazlardan Twitch Aboneliği Yapılabilecek

Dünyanın en popüler canlı yayın platformu Twitch, ios cihazlar için abonelik sorunlarını gidermek üzere hadi detaylara bakalım….

Bildiğiniz üzere Türkiye’de de çok popüler olan Twitch, aylık yinelenen abonelik sistemi iOS cihazlarda bulunmuyordu. Twitch yaptığı son güncelleme ile iOS cihazlardan da artık abonelik yapılabilircek. Firma bunu kendisi şöyle açıklıyor:

“2019 yılında iOS Abonelik Jetonlarını kullanıma sunarken amacımız iOS izleyicilerimizin favori Twitch kanallarına abone olabilmelerine olanak sağlamaktı. Bildiğiniz gibi, aboneler, etkin olan kanallarda reklamsız izleme, abonelere özel sohbet, özel ifadeler ve Twitch deneyimini zenginleştiren daha başka avantajlardan yararlanıyorlar.

Fakat topluluğumuzun söylediğine göre, iOS’ta Abonelik Jetonu ile alınan abonelikler yinelenmediği için kullanıcıların abonelik avantajlarından kesintisiz olarak yararlanabilmelerine ve favori yayıncılarını istikrarlı olarak destekleyebilmelerine engel oluyormuş. Dolayısıyla, biz de değişikliğe gitmeye karar verdik.

Bugünden itibaren, iOS üzerindeki izleyicilerimiz Twitch uygulamasını en son sürüme güncelleyerek yinelenen abonelik satın almaya başlayabilirler. Uygulama güncellendikten ve var olan abonelik jetonları kullanıldıktan sonra, sadece üç dokunuşla abone olmak mümkün olacak. Abone olun. Onaylayın. Satın alımı onaylayın.

iOS kullanıcıları artık aktif aboneliklerini sürdürmek istedikleri müddetçe abonelik avantajlarına erişimi kaybetmekle ya da abonelik serisini kaybetmekle karşı karşıya kalmayacaklar. Ayrıca, topluluğa ve tekil kullanıcılara abonelik hediye etmek de çok daha kolay.”

Bu arada firmanın yeni bir özelliği test ettiği de ortaya çıktı. Şirket yakında kişilerin canlı yayınları geri almasına imkân tanıyacak. Kişiler eklenen “geri sarma” butonu ile canlı yayında iki dakika geriye dönebilecek. Yayıncının aktif etmesi gerekecek süreçte, kaçırılan bir şey için yayıncıdan tekrar yapmasını istemek yerine hızlıca geriye dönüş sağlanabilecek ve bu çok kullanışlı olacak.

Burada akılcı bir yol izleyen firma, geri sarma yapıldığı zaman canlı yayının kaçırılmasını da engelleyecek. Çünkü süreç resim içinde resim penceresi temelinde çalışacak. Firma ayrıca geri sarma yanında kanal tanıtımını izle ve gelecek yayını hatırlat butonlarını da gelecekte kullanıcılarına sunacak.

Ünlü Twitch Yayıncısı Purplebixi, ‘Cumhurbaşkanına Hakaretten’ İfadeye Çağırıldığını Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × one =

%d blogcu bunu beğendi: