Kültür-Sanat

Korkunç IT palyaçosu Pennywise dizi oluyor!

Stephen King’in aynı isimli korku romanından uyarlanan iki filmiyle gişede toplamda 1.1 milyon dolar gibi bir hasılata ulaşan It filmlerinden sonra aynı evreni tekrar ziyaret etmeye hazır mıyız? Biz değiliz açıkçası ama HBO Max hazır gibi. IT serisinin iblis kılıklı palyoçosu Pennywise, odaklı bir dizi için çalışmalar başladı.

Adının Welcome to Derry olacağı açıklanan işbu dizi projesi iki It filminin de öncesinde, 60’lı yıllarda geçecek. Dizide Pennywise, nasıl korkunç Pennywise’a dönüştüğü anlatılacak. Gişede fena olmayan bir başarı yakalasa da kritik yorumlarında yerlerde yuvarlanan iki filmin ardından dizi projesine ne kadar güvensek bilemiyoruz. Zira projenin başında iki filmin yönetmeni Andy Muschietti duracak. Dizinin senaryosunu ise Wonder Woman ve I Still See You gibi filmlerin senarist ekibinde yer alan Jason Fuchs kaleme alacak.

Welcome to Derry’e dair bilgilerimiz şimdilik sınırlı. Oyuncu kadrosundan herhangi bir isim duyurulmuş değil. Bill Skarsgård yeniden Pennywise’ı canlandırır mı, o da belli değil. Projeden yeni detaylar için bir süre daha bekleyeceğiz.

Bruce Willis, yaşadığı afazi hastalığı nedeniyle oyunculuğu bıraktı!

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seventeen − 10 =

%d blogcu bunu beğendi: