Spor

Lan bunlar Türkiye’ye nasıl gelmiş dediğimiz yıldız futbolcular!

Geçmişe dönüp baktığımızda Süper Lig’e gelen yıldız futbolcuları görünce derin bir iç çekiyor insan. Kimler gelmiş, kimler geçmiş. Kimisi en zirve döneminde uğramış, kimisi ise bir selam vererek aramızdan ayrılmış ama hepsi teker teker muazzam kalitede yıldız futbolcular. ‘Biz bu futbolcuyu nasıl aldık lan?’ sorusu sorduracak geniş kapsamlı bir listeyle karşınızdayız.

Kahvenizi alın ve arkanıza yaslanın. Küçük bir nostalji turu sizi bekliyor! İşte Türkiye’ye gelmiş nasıl geldiğine şaşırdığımız yıldız futbolcular!

1. Roberto Carlos: Dünyanın en ücra köşesine de gidip ‘Gelmiş geçmiş en iyi sol bek kim?’ diye sorsanız alacağınız cevaptır kendisi. Fenerbahçe forması da oldukça yakışıyormuş.

1. Roberto Carlos: Dünyanın en ücra köşesine de gidip 'Gelmiş geçmiş en iyi sol bek kim?' diye sorsanız alacağınız cevaptır kendisi. Fenerbahçe forması da oldukça yakışıyormuş.

2. Marcelinho: Hertha Berlin’den Trabzonspor’a transfer edilen sambacı. Yalnızca 6 ay oynadıktan sonra Wolfsburg’a transfer olarak tadı damağımızda kalmıştı.

2. Marcelinho: Hertha Berlin'den Trabzonspor'a transfer edilen sambacı. Yalnızca 6 ay oynadıktan sonra Wolfsburg'a transfer olarak tadı damağımızda kalmıştı.

3. Dani Güiza: Bazı çiçekler bazı topraklarda açmıyor işte. Güiza Fenerbahçe’ye 15 milyon dolara transfer olmuştu. Geldiğinde İspanya Ligi’nin gol kralıydı. Sonra burada santrafor yerine derbeder rolünü üstlendi.

3. Dani Güiza: Bazı çiçekler bazı topraklarda açmıyor işte. Güiza Fenerbahçe'ye 15 milyon dolara transfer olmuştu. Geldiğinde İspanya Ligi'nin gol kralıydı. Sonra burada santrafor yerine derbeder rolünü üstlendi.

4. Wesley Sneijder: Bu adamın Galatasaray’a gelmesi gerçekten akıl dışı. Transfer olmadan bir buçuk sene önce Ballon d’Or adayıydı. Çoğu futbol otoritesine göre hakkı yenmişti. Şaka gibi transferdi gerçekten.

4. Wesley Sneijder: Bu adamın Galatasaray'a gelmesi gerçekten akıl dışı. Transfer olmadan bir buçuk sene önce Ballon d'Or adayıydı. Çoğu futbol otoritesine göre hakkı yenmişti. Şaka gibi transferdi gerçekten.

5. Mario Gomez: Safkan golcünün tanımı olur kendisi. Bu kalitede bir santrafor yok şu an ligimizde. Bu seviyeye çıkmaya müsait futbolcu da yok. Beşiktaş forması da çok yakışıyordu.

5. Mario Gomez: Safkan golcünün tanımı olur kendisi. Bu kalitede bir santrafor yok şu an ligimizde. Bu seviyeye çıkmaya müsait futbolcu da yok. Beşiktaş forması da çok yakışıyordu.

6. Samuel Eto’o: Barcelona’nın en görkemli döneminde rakiplerini ürküten, ‘Eto bitmiş’ cümlesiyle bir neslin en çok beklediği futbolcu dört büyüklere değil Antalyaspor’a gelmişti. Konyaspor forması da giyerek Türkiye kariyerini tamamlamıştı.

6. Samuel Eto'o: Barcelona'nın en görkemli döneminde rakiplerini ürküten, 'Eto bitmiş' cümlesiyle bir neslin en çok beklediği futbolcu dört büyüklere değil Antalyaspor'a gelmişti. Konyaspor forması da giyerek Türkiye kariyerini tamamlamıştı.

7. Jean-Marie Pfaff: Şimdi sizi biraz daha eskilere götüreceğiz. Dünyada yılın kalecisi seçilen Jean-Marie Pfaff, 1989 yılında Trabzonspor kalecisi olmuştu. Kariyerinin büyük kısmını Bayern Münih’te geçirmişti. Vay be.

7. Jean-Marie Pfaff: Şimdi sizi biraz daha eskilere götüreceğiz. Dünyada yılın kalecisi seçilen Jean-Marie Pfaff, 1989 yılında Trabzonspor kalecisi olmuştu. Kariyerinin büyük kısmını Bayern Münih'te geçirmişti. Vay be.

8. Pepe: Kemik gibi defansın tanımı olur kendileri. Beşiktaş’a geldiğinde siyah beyazlıların sevgilisi olmuştu. Top geçer adam geçmez ekolünün son isimlerindendi.

8. Pepe: Kemik gibi defansın tanımı olur kendileri. Beşiktaş'a geldiğinde siyah beyazlıların sevgilisi olmuştu. Top geçer adam geçmez ekolünün son isimlerindendi.

9. Mario Jardel: Futbolun yıldız fabrikası Porto’dan gol kralı olarak gelmişti Süper Mario Jardel. Tek vuruş ustasıydı. Sahada futbolcu gibi durmazdı fakat leblebi gibi gol atardı. Galatasaray’ın Avrupa’da aldığı ikinci kupada onun imzası vardı.

9. Mario Jardel: Futbolun yıldız fabrikası Porto'dan gol kralı olarak gelmişti Süper Mario Jardel. Tek vuruş ustasıydı. Sahada futbolcu gibi durmazdı fakat leblebi gibi gol atardı. Galatasaray'ın Avrupa'da aldığı ikinci kupada onun imzası vardı.

10. Demba Ba: Chelsea’den Beşiktaş’a geldiğinde adına besteler yapılmıştı. Beşiktaş taraftarının sevgilisiydi. Daha sonra Göztepe ve Başakşehir formaları da giydi. Türkiye’ye gelmiş Yıldız futbolcular listemizde sırada elden kaçan büyük balık var!

10. Demba Ba: Chelsea'den Beşiktaş'a geldiğinde adına besteler yapılmıştı. Beşiktaş taraftarının sevgilisiydi. Daha sonra Göztepe ve Başakşehir formaları da giydi.

11. Franck Ribery: Galatasaray’a geldiğinde onu kimse tanımıyordu fakat o adını tüm dünyaya tanıtmaya yeminliydi. Feraribery diye manşetler atılıyordu. Hikayenin gerisini zaten biliyorsunuz.

11. Franck Ribery: Galatasaray'a geldiğinde onu kimse tanımıyordu fakat o adını tüm dünyaya tanıtmaya yeminliydi. Feraribery diye manşetler atılıyordu. Hikayenin gerisini zaten biliyorsunuz.

12. Robin van Persie: Fenerbahçe’ye transfer olduğunda ‘Yok artık’ demeyen var mıdır? Arsenal’in simgesi, Manchester United’da Alex Ferguson’un en güvendiği isimdi. Fenerbahçe’de bekleneni verememişti. Türkiye’ye gelmiş Yıldız futbolcular listemizde sırada Beşiktaşlıların ayağının dışı canının ciğeri var!

12. Robin van Persie: Fenerbahçe'ye transfer olduğunda 'Yok artık' demeyen var mıdır? Arsenal'in simgesi, Manchester United'da Alex Ferguson'un en güvendiği isimdi. Fenerbahçe'de bekleneni verememişti.

13. Ricardo Quaresma: Beşiktaş’a gelmeden önce tünellerde, parklardaki banklarda adı yazılırdı Quaresma’nın. Tam bir futbol tanrısıydı. Ülkemize gelerek gözümüzün pasını silmişti.

13. Ricardo Quaresma: Beşiktaş'a gelmeden önce tünellerde, parklardaki banklarda adı yazılırdı Quaresma'nın. Tam bir futbol tanrısıydı. Ülkemize gelerek gözümüzün pasını silmişti.

14. Fernando: Kendisi süper bir yıldız olmasa da tam bir takım oyuncusuydu. Galatasaray’da yokluğu gidince anlaşılmıştı. Sahada takımına güven veriyordu. Manchester City’den transfer edilmişti. Türkiye’ye gelmiş Yıldız futbolcular listemizde sırada bir hollandalı var!

14. Fernando: Kendisi süper bir yıldız olmasa da tam bir takım oyuncusuydu. Galatasaray'da yokluğu gidince anlaşılmıştı. Sahada takımına güven veriyordu. Manchester City'den transfer edilmişti.

15. Pierre van Hooijdonk: Futbol tarihinin en iyi frikik kullanan futbolcularından birisi, belki de en iyisi. Fenerbahçe’ye transfer olduğunda rakiplerinin bile frikiklerini keyifle izlediği klas bir futbolcuydu.

15. Pierre van Hooijdonk: Futbol tarihinin en iyi frikik kullanan futbolcularından birisi, belki de en iyisi. Fenerbahçe'ye transfer olduğunda rakiplerinin bile frikiklerini keyifle izlediği klas bir futbolcuydu.

16. Hagi: Arkadaşlar böyle bir şey yaşandı gerçekten, Hagi Galatasaray’da oynadı. Milyonlarca çocuğu sarı kırmızı renklere aşık etti ve gitti.

16. Hagi: Arkadaşlar böyle bir şey yaşandı gerçekten, Hagi Galatasaray'da oynadı. Milyonlarca çocuğu sarı kırmızı renklere aşık etti ve gitti.

17. John Carew: Beşiktaş’ta sadece 1 sezon oynadıktan sonra Lyon kapmıştı Carew’i. Güçlü fiziğiyle bambaşka bir golcüydü.

17. John Carew: Beşiktaş'ta sadece 1 sezon oynadıktan sonra Lyon kapmıştı Carew'i. Güçlü fiziğiyle bambaşka bir golcüydü.

18. Óscar Cardozo: Trabzonspor’un Benfica’dan aldığı müthiş yetenekli santrafordu. Trabzonspor formasıyla 28 gol attı.

18. Óscar Cardozo: Trabzonspor'un Benfica'dan aldığı müthiş yetenekli santrafordu. Trabzonspor formasıyla 28 gol attı.

19. Stephen Appiah: Onu sahada izlerken yorulurdunuz. Hırsı, mücadelesi, azmi, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle rakiplerini boğardı. Fenerbahçelilerin hala unutamadığı efsanelerden birisidir Appiah.

19. Stephen Appiah: Onu sahada izlerken yorulurdunuz. Hırsı, mücadelesi, azmi, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle rakiplerini boğardı. Fenerbahçelilerin hala unutamadığı efsanelerden birisidir Appiah.

20. Vincent Aboubakar: Beşiktaş’a ilk kez geldiğinde tarihi başarılara imza attı. Sallanarak adam geçerdi, savunma oyuncularının korkulu rüyasıydı. İkinci Beşiktaş macerasında siyah beyazlıların biraz gönlünü kırdı ama çok iyi golcüydü.

20. Vincent Aboubakar: Beşiktaş'a ilk kez geldiğinde tarihi başarılara imza attı. Sallanarak adam geçerdi, savunma oyuncularının korkulu rüyasıydı. İkinci Beşiktaş macerasında siyah beyazlıların biraz gönlünü kırdı ama çok iyi golcüydü.

21. Nicolas Anelka: Henüz 26 yaşında Fenerbahçeli oldu. Her gittiği kulüpten bonservisiyle ayrıldı. Yanlış anlamazsanız iyi manada söylüyorum, at gibi forvetti. Müthiş fiziğiyle baş edemeyeceği bir savunmacı yoktu. Onu izlemek paha biçilemezdi.

21. Nicolas Anelka: Henüz 26 yaşında Fenerbahçeli oldu. Her gittiği kulüpten bonservisiyle ayrıldı. Yanlış anlamazsanız iyi manada söylüyorum, at gibi forvetti. Müthiş fiziğiyle baş edemeyeceği bir savunmacı yoktu. Onu izlemek paha biçilemezdi.

22. Les Ferdinand: 1988 yılında Beşiktaş’a bir seneliğine kiralık gelmişti. Eskiler hala onun ne kadar büyük bir golcü olduğunu hatırlar. Kariyerinde 8 tane Premier Lig takımı var.

22. Les Ferdinand: 1988 yılında Beşiktaş'a bir seneliğine kiralık gelmişti. Eskiler hala onun ne kadar büyük bir golcü olduğunu hatırlar. Kariyerinde 8 tane Premier Lig takımı var.

23. Roman Kosecki: Büyüklerimizin Galatasaray formasıyla görmekten büyük bir keyif aldığı futbolculardan biriydi. 1990 yılının aralık ayında transfer edilmişti. 172 boyunda fırtına gibi bir bitiriciydi.

23. Roman Kosecki: Büyüklerimizin Galatasaray formasıyla görmekten büyük bir keyif aldığı futbolculardan biriydi. 1990 yılının aralık ayında transfer edilmişti. 172 boyunda fırtına gibi bir bitiriciydi.

24. Lukas Podolski: Kusursuz sol ayağıyla ‘Alman Panzeri’ lakabını sonuna kadar hak eden Podolski, şut çektiği zaman kalecinin dizlerini titretirdi.

24. Lukas Podolski: Kusursuz sol ayağıyla 'Alman Panzeri' lakabını sonuna kadar hak eden Podolski, şut çektiği zaman kalecinin dizlerini titretirdi.

25. Samir Nasri: Ülkemize gelen yıldız statüsündeki isimlerden biriydi fakat oynamayı seçmedi. Antalyaspor’a geldiğinde taraflı tarafsız herkes bu transferi alkışlamıştı.

25. Samir Nasri: Ülkemize gelen yıldız statüsündeki isimlerden biriydi fakat oynamayı seçmedi. Antalyaspor'a geldiğinde taraflı tarafsız herkes bu transferi alkışlamıştı.

26. Talisca: Parayı değil de futbolu seçseydi, Talisca’yı şu an Avrupa’nın dev bir kulübünde izleyebilirdik. Onun kadar temiz şut çeken çok az futbolcu gördü Beşiktaş taraftarı.

26. Talisca: Parayı değil de futbolu seçseydi, Talisca'yı şu an Avrupa'nın dev bir kulübünde izleyebilirdik. Onun kadar temiz şut çeken çok az futbolcu gördü Beşiktaş taraftarı.

27. Milan Baros: Liverpool’da oynarken gıpta ile izlediğimiz Milan Baros 2008 yılında geldiği Galatasaray’da tam 50 gol atmayı başardı. YouTube’a ‘Milan Baros rövaşata’ yazarsanız, onun her türlü gol attığına kendi gözlerinizle şahit olursunuz.

27. Milan Baros: Liverpool'da oynarken gıpta ile izlediğimiz Milan Baros 2008 yılında geldiği Galatasaray'da tam 50 gol atmayı başardı. YouTube'a 'Milan Baros rövaşata' yazarsanız, onun her türlü gol attığına kendi gözlerinizle şahit olursunuz.

28. Alex de Souza: Sadece bir maçını izleseniz bile onun oyun zekasından büyülenirdiniz. Fenerbahçe’nin başına gelmiş belki de en güzel şey. Milyonlarca Fenerbahçeli’nin hala videolarını izlerken duygulandığını görebilirsiniz.

28. Alex de Souza: Sadece bir maçını izleseniz bile onun oyun zekasından büyülenirdiniz. Fenerbahçe'nin başına gelmiş belki de en güzel şey. Milyonlarca Fenerbahçeli'nin hala videolarını izlerken duygulandığını görebilirsiniz.

29. Shinji Kagawa: Dortmund, Manchester United derken Beşiktaş forması giymiş Japon futbolcu. Onun sahada yaptıklarını izlemek müthiş bir keyifti. Beşiktaş’ta yalnızca 14 maçta forma giydi yine de güzel anılar bıraktı arkasında.

29. Shinji Kagawa: Dortmund, Manchester United derken Beşiktaş forması giymiş Japon futbolcu. Onun sahada yaptıklarını izlemek müthiş bir keyifti. Beşiktaş'ta yalnızca 14 maçta forma giydi yine de güzel anılar bıraktı arkasında.

30. Dirk Kuyt: Futbolcu kelimesinin karşılığı olur kendisi. Sağ bek koy oynar, forvette oynar, orta saha oynar, tribüne koy orada bile elinden geleni yapar. Fenerbahçe formasıyla onu izlemek büyük bir ayrıcalıktı. Kalbiyle oynayan futbolculardandı.

30. Dirk Kuyt: Futbolcu kelimesinin karşılığı olur kendisi. Sağ bek koy oynar, forvette oynar, orta saha oynar, tribüne koy orada bile elinden geleni yapar. Fenerbahçe formasıyla onu izlemek büyük bir ayrıcalıktı. Kalbiyle oynayan futbolculardandı.

31. Gheorghe Popescu: Barcelona’nın kaptanını almak şimdi ne kadar zorsa, eskiden de o kadar zordu. Galatasaray’a gelmesiyle Türk futbol tarihini değiştirdi. UEFA Kupası Finali’nde son penaltıyı o çekmişti. Kusursuz bir amiraldi.

31. Gheorghe Popescu: Barcelona'nın kaptanını almak şimdi ne kadar zorsa, eskiden de o kadar zordu. Galatasaray'a gelmesiyle Türk futbol tarihini değiştirdi. UEFA Kupası Finali'nde son penaltıyı o çekmişti. Kusursuz bir amiraldi.

32. Ariel Ortega: Fenerbahçe’ye transfer olduğunda dünyadaki bütün spor basını son dakika olarak vermişti Maradona’nın veliahtı Ortega’yı. Çok büyük bir yetenekti ama olmadı, olduramadı.

32. Ariel Ortega: Fenerbahçe'ye transfer olduğunda dünyadaki bütün spor basını son dakika olarak vermişti Maradona'nın veliahtı Ortega'yı. Çok büyük bir yetenekti ama olmadı, olduramadı.

33. Cláudio Taffarel: 1 kez Dünya Kupası, 2 kez Copa Amerika şampiyonu, Brezilya kalesini 101 kez koruyan Taffarel… Galatasaray yabancı kaleciler konusunda hep şanslıydı.

33. Cláudio Taffarel: 1 kez Dünya Kupası, 2 kez Copa Amerika şampiyonu, Brezilya kalesini 101 kez koruyan Taffarel... Galatasaray yabancı kaleciler konusunda hep şanslıydı.

34. Elvir Baliç: Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olmuş ve müthiş sol ayağıyla dünya devi Real Madrid’e 25 milyon dolara transfer olmuştu. Sakatlıklar olmasaydı tarih onu bambaşka yazabilirdi.

34. Elvir Baliç: Bursaspor'dan Fenerbahçe'ye transfer olmuş ve müthiş sol ayağıyla dünya devi Real Madrid'e 25 milyon dolara transfer olmuştu. Sakatlıklar olmasaydı tarih onu bambaşka yazabilirdi.

35. Toni Schumacher: Schalke 04’ten Fenerbahçe’ye, oradan da Bayern Münih’e transfer olan efsane kaleciydi Schumacher. 1988-1991 yılları arasında ligimizde boy gösterdi.

35. Toni Schumacher: Schalke 04'ten Fenerbahçe'ye, oradan da Bayern Münih'e transfer olan efsane kaleciydi Schumacher. 1988-1991 yılları arasında ligimizde boy gösterdi.

36. Guti Hernández: Real Madrid’in kaptanını Beşiktaş formasıyla görünce hangimiz heyecanlanmadı ki? Kadife sol ayağıyla tribünleri büyüledi. Kariyerinde Beşiktaş yazıyor olması bile siyah beyazlılar için gurur kaynağı.

36. Guti Hernández: Real Madrid'in kaptanını Beşiktaş formasıyla görünce hangimiz heyecanlanmadı ki? Kadife sol ayağıyla tribünleri büyüledi. Kariyerinde Beşiktaş yazıyor olması bile siyah beyazlılar için gurur kaynağı.

37. Didier Drogba: Sneijder’in gelmesi yetmezmiş gibi Drogba da aynı zamanda Galatasaray’a gelmişti. Onun kadar güçlü futbolcu var mıdır emin değilim. Galatasaray’da çıktığı ilk maçında attığı mükemmel golle taraftarı selamladığında herkes büyülenmişti.

37. Didier Drogba: Sneijder'in gelmesi yetmezmiş gibi Drogba da aynı zamanda Galatasaray'a gelmişti. Onun kadar güçlü futbolcu var mıdır emin değilim. Galatasaray'da çıktığı ilk maçında attığı mükemmel golle taraftarı selamladığında herkes büyülenmişti.
Beşiktaş’ın teknik direktörü Valerien Ismael kimdir?

38. Dede: Borussia Dortmund’un efsane ismi Dede’yi Eskişehirspor formasıyla izlemek büyük bir keyifti. Eskişehirspor keşke eski günlerine dönebilse…

38. Dede: Borussia Dortmund'un efsane ismi Dede'yi Eskişehirspor formasıyla izlemek büyük bir keyifti. Eskişehirspor keşke eski günlerine dönebilse...

39. Ailton: Bakmayın öyle etli butlu olduğuna. Ailton da safkan golcülerden biriydi. Beşiktaş’a gelmeden önce Bundesliga’da gol krallığı yaşamış bir isimdi. Süper Lig’de çok az maça çıktı.

39. Ailton: Bakmayın öyle etli butlu olduğuna. Ailton da safkan golcülerden biriydi. Beşiktaş'a gelmeden önce Bundesliga'da gol krallığı yaşamış bir isimdi. Süper Lig'de çok az maça çıktı.

40. Simao Sabrosa: Barcelona, Benfica, Atletico Madrid ve Beşiktaş. Muazzam bir futbolcu. 85 kez Portekiz milli takım formasını giymiş 22 gole imza atmış müthiş bir kanat. Sahaya karakter koyan inanılmaz bir futbolcu.

40. Simao Sabrosa: Barcelona, Benfica, Atletico Madrid ve Beşiktaş. Muazzam bir futbolcu. 85 kez Portekiz milli takım formasını giymiş 22 gole imza atmış müthiş bir kanat. Sahaya karakter koyan inanılmaz bir futbolcu.

41. Theofanis Gekas: ‘Ne Zeus, ne Perseus, asıl tanrı bu deyyus’ gibi harika bir tezahürata konu olan Gekas, Bundesliga’dan Samsunspor’a gelmişti. Anadolu ekiplerinin görebileceği en yetenekli golcüydü. Türkiye’ye gelmiş Yıldız futbolcular listemizde sırada Trabzon’dan bir isim var!

41. Theofanis Gekas: 'Ne Zeus, ne Perseus, asıl tanrı bu deyyus' gibi harika bir tezahürata konu olan Gekas, Bundesliga'dan Samsunspor'a gelmişti. Anadolu ekiplerinin görebileceği en yetenekli golcüydü.

42. Bosingwa: Tam iki kez, 2 kez Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmış bir isim Bosingwa. Trabzonspor taraftarları Portekizli sağ bekin tadını 63 maç boyunca çıkarmışlardı.

42. Bosingwa: Tam iki kez, 2 kez Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmış bir isim Bosingwa. Trabzonspor taraftarları Portekizli sağ bekin tadını 63 maç boyunca çıkarmışlardı.

43. Jay Jay Okocha: Fenerbahçe forması altında, belki de yeşil sahalarda görülen en nadir yeteneklerden biriydi Nijeryalı prens. Onu izlemek herkes için müthiş bir keyifti. Ronaldinho öncesi PSG’nin yıldızıydı.

43. Jay Jay Okocha: Fenerbahçe forması altında, belki de yeşil sahalarda görülen en nadir yeteneklerden biriydi Nijeryalı prens. Onu izlemek herkes için müthiş bir keyifti. Ronaldinho öncesi PSG'nin yıldızıydı.

44. Florent Malouda: Sol kanadı otobana çeviren, Fransa Milli Takımıyla 80 maça çıkan Florent Malouda da Karadeniz ekibinin formasını giyen şöhretli futbolculardan biriydi.

44. Florent Malouda: Sol kanadı otobana çeviren, Fransa Milli Takımıyla 80 maça çıkan Florent Malouda da Karadeniz ekibinin formasını giyen şöhretli futbolculardan biriydi.

45. Luis Nani: Alex Ferguson eğitiminden geçen, Quaresma ve Ronaldo ile birlikte Portekiz’de taraftarları büyüleyen Luis Nani. Fenerbahçe formasıyla 28 maçta 8 gol, 9 asistlik performans sergilemişti.

45. Luis Nani: Alex Ferguson eğitiminden geçen, Quaresma ve Ronaldo ile birlikte Portekiz'de taraftarları büyüleyen Luis Nani. Fenerbahçe formasıyla 28 maçta 8 gol, 9 asistlik performans sergilemişti.

46. Moussa Sow: Fenerbahçe tarihinin en çok rövaşatayla gol atan ismiydi Moussa Sow. Taklacı güvercin gibi olmadık zamanlarda rövaşataya kalkar ve tribünleri ayağa kaldırırdı.

46. Moussa Sow: Fenerbahçe tarihinin en çok rövaşatayla gol atan ismiydi Moussa Sow. Taklacı güvercin gibi olmadık zamanlarda rövaşataya kalkar ve tribünleri ayağa kaldırırdı.

47. Harry Kewell: Galatasaray tarihinin en sevilen futbolcularının başında gelir kendisi. Defansta Emre Aşık’ın sakatlanmasıyla Hamburg maçında stoper bile oynamıştı. Her takımın görmek isteyeceği karakterde ve yetenekte bir topçuydu. Türkiye’ye gelmiş Yıldız futbolcular listemizde sırada Trabzon’dan bir isim var!

47. Harry Kewell: Galatasaray tarihinin en sevilen futbolcularının başında gelir kendisi. Defansta Emre Aşık'ın sakatlanmasıyla Hamburg maçında stoper bile oynamıştı. Her takımın görmek isteyeceği karakterde ve yetenekte bir topçuydu.

48. Yattara: Eğer Yattara, Trabzonspor’dan Roma’ya ya da Lyon’a transfer olsa kimse şaşırmazdı. Tribünlerin gördüğü en yetenekli futbolcuların başında geliyordu. Sağ kanatta buluştuğu her top tehlike yaratıyordu.

48. Yattara: Eğer Yattara, Trabzonspor'dan Roma'ya ya da Lyon'a transfer olsa kimse şaşırmazdı. Tribünlerin gördüğü en yetenekli futbolcuların başında geliyordu. Sağ kanatta buluştuğu her top tehlike yaratıyordu.

49. Darius Vassell: İngiltere Milli Takımıyla 22 maça çıkan, Manchester City’den Ankaragücü’ne transfer edilen Darius Vassell istenileni veremese bile müthiş bir transferdi.

49. Darius Vassell: İngiltere Milli Takımıyla 22 maça çıkan, Manchester City'den Ankaragücü'ne transfer edilen Darius Vassell istenileni veremese bile müthiş bir transferdi.

50. Elano: Galatasaray’da 1,5 sezon oynadıktan sonra Santos’a, Neymar’ın takımına giden Elano büyük beklentilerin altında ezilmişti. Yine de yeteneğinden kimsenin şüphesi yoktu.

50. Elano: Galatasaray'da 1,5 sezon oynadıktan sonra Santos'a, Neymar'ın takımına giden Elano büyük beklentilerin altında ezilmişti. Yine de yeteneğinden kimsenin şüphesi yoktu.

51. Cassio Lincoln: Schalke 04’ten Galatasaray’a transfer olduğunda taraftarları inanılmaz heyecanlandırmıştı. Şu an Lincoln’e benzeyen futbolcu yok neredeyse. Öngörülemez bir tarzı vardı. Disiplinli olsaydı futbol tarihine adını yazdıracak bir yetenekti. Yine de taraftarın sevgilisi olmayı başardı.

51. Cassio Lincoln: Schalke 04'ten Galatasaray'a transfer olduğunda taraftarları inanılmaz heyecanlandırmıştı. Şu an Lincoln'e benzeyen futbolcu yok neredeyse. Öngörülemez bir tarzı vardı. Disiplinli olsaydı futbol tarihine adını yazdıracak bir yetenekti. Yine de taraftarın sevgilisi olmayı başardı.

52. Pablo Batalla: Süper Lig tarihinin en iyi 10 numaraları arasına ismini yazdıran isimlerden birisiyle Batalla. Saf yetenekten ibaret olan Batalla Süper Lig’de; 210 maça çıktı, 55 gol atıp 65 asiste imza attı.

52. Pablo Batalla: Süper Lig tarihinin en iyi 10 numaraları arasına ismini yazdıran isimlerden birisiyle Batalla. Saf yetenekten ibaret olan Batalla Süper Lig'de; 210 maça çıktı, 55 gol atıp 65 asiste imza attı.

53. Abdul Kader Keita: Galatasaray’a belki de çok yanlış zamanda gelen bir futbolcuydu. Sağ kanatta geçemeyeceği insan daha doğmamıştı. Mükemmel bir tekniğe ve sürate sahipti. Galatasaray’da 1 sene oynadı ve hala unutulmadı.

53. Abdul Kader Keita: Galatasaray'a belki de çok yanlış zamanda gelen bir futbolcuydu. Sağ kanatta geçemeyeceği insan daha doğmamıştı. Mükemmel bir tekniğe ve sürate sahipti. Galatasaray'da 1 sene oynadı ve hala unutulmadı.

54. Diego Lugano: Fenerbahçe taraftarının en çok özlediği stoper. Gaddar kelimesinin karşılığı ama kusursuz bir savunmacı. Topla ilişkisi yok denecek kadar az fakat takımına güven veren bir lider.

54. Diego Lugano: Fenerbahçe taraftarının en çok özlediği stoper. Gaddar kelimesinin karşılığı ama kusursuz bir savunmacı. Topla ilişkisi yok denecek kadar az fakat takımına güven veren bir lider.

Beni 54 kişi yazdıktan sonra ne durdurdu bilmiyorum ama bu kadar aklıma geldi. Sizin de unutamadığınız futbolcular varsa yorumlarda sohbetimize devam edelim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × five =

%d blogcu bunu beğendi: