Kültür-Sanat

“Leyla ile Mecnun” Yeniden Mi Başlıyor? Yeni Leyla Kim Olacak?

“Leyla ile Mecnun” yeniden mi başlıyor? TRT ekranlarında 3 sezon boyunca geniş hayran kitlelerine ulaşan Leyla ile Mecnun’un tekrar çekileceğini geçtiğimiz günlerde Ahmet Mümtaz Taylan açıklamıştı. Ana kadronun tamamının yer alacağı “Leyla ile Mecnun” ile yeni bir gelişme yaşandı. Acun Ilıcalı ve Exxen sosyal medya hesaplarında efsane diziyi resmi olarak açıkladı.

Eflatun Film yapımcılığında TRT 1 kanalında üç sezon boyunca ekranlarda kalan efsane yerli komedi dizisi yakında yeniden hayranlarıyla buluşacak. Absürt teması ile kendine has bir mizah yaratan dizi Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformunda yeni bölümleriyle karşımıza çıkacak.

Deep Turkish Youtube ( Çağdaş Işıl )

2011’de yayın hayatına başlayıp 2013’te son bulan absürt komedi dizisi bir süredir tekrardan sete çıkmak için çalışmalarını sürdürüyordu. Fakat oyuncu kadrosu konusunda henüz kesin bir anlaşmaya gidilememiş, çekirdek kadronun yeni bölümlerde yer alıp almayacağı soru işareti olarak kalmıştı. Nihayet tüm bu soruları cevaplandıracak o açıklama Exxen’den geldi.

"Leyla ile Mecnun" Yeniden Mi Başlıyor? Yeni Leyla Kim Olacak?

Leyla ile Mecnun, Exxen’de Tekrar Başlıyor

Dün gece saatlerinde “Efsane geri dönüyor!” başlığıyla sosyal medyada takipçileri karşısına çıkan Exxen platformu, dizinin oyuncuları ve teknik ekibi hakkında ilk doğrulanmış bilgileri aktardı. Dizinin çekirdek kadrosunun dağılmayacağını söyleyen platform Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan ve Cengiz Bozkurt‘un eski karakterlerini yeniden canlandıracağını açıkladı.

Dizinin senarist koltuğunda tıpkı eski bölümlerde olduğu gibi yine Burak Aksak oturacak. Yönetmenliğini ise Sen Aydınlatırsın Geceyi, Beş Şehir, İtirazım Var, Kırık Kalpler Bankası ve Put Şeylere gibi çok konuşulan filmlere imzasını atan Onur Ünlü gerçekleştirecek. Leyla ile Mecnun, Ünlü’nün Exxen’e yaptığı ikinci proje olacak. İlki ise platformun lansmanında yayına giren Haluk Bilginer’li Şeref Bey dizisi olmuştu.

Leyla ile Mecnun’un çekimleri ise gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre 26 Haziran’da başlayacak.

Leyla ile Mecnun’un Yeni “Leyla”sı Aslı Enver

Leyla ile Mecnun'un Yeni "Leyla"sı Aslı Enver

En son Babil dizisiyle ekranlara gelen ve Murat Boz’la yaşadığı aşkla gündemden düşmeyen Aslı Enver, dizide Leyla karakterini kaptı! Aslı Enver yeni bir sinema filmi hazırlıklarında olduğu ve Leyla ile Mecnun setini bir 15 gün geciktirebileceği öğrenildi. Arada 15 günlük problemi başka bir yolla çözmek isteyen senaryo ekibi Aslı Enver’e göre senaryo planlamaya başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 2 =

%d blogcu bunu beğendi: