Kültür-Sanat

Kulüp dizisi, Netflix Türkiye’de Squid Game’i geçti! #kulüpnetflix #kulüp #salihbademci

Squid Game, 17 Eylül‘de Netflix tarafından yayınlandıktan sonra, ardı ardına rekorlar kırmayı başardı. Güney Kore dizisinin çıkışından sonraki ilk 28 gününde 132 milyon kullanıcıya ulaştığı açıklandı. Yapım, birinci ayını henüz doldurmadan 90 ülkede zirveye oturdu. Ancak kulüp dizisi, Netflix Türkiye’de Squid Game’i geride bıraktı

Ardından geçtiğimiz ay, Netflix’in ABD’deki en iyi 10 listesinde birinci sırayı, 3. sezonuyla geri dönen You dizisine kaptırdı. Bugünse, çıktığı gün oturduğu tahtını bir Türk dizisi elinden almayı başardı.

Steam’de Squid Game oyunu yayınlandı: Crab Game

Squid Game’i tahttından indiren Türk dizisi: Kulüp

Geçtiğimiz günlerde Zack Snyder imzalı Army of Thieves (Hırsızlar Ordusu) Netflix’te gösterime girdi. Ardından Türkiye genel listesinde birinciliği kapmayı başardı. Ancak diziler arasındaki sıralamaya bakıldığında Squid Game tahtını korumaya devam etti.

Bugünse, Zeynep Günay Tan tarafından yaratılan Kulüp, bir anda Türkiye‘nin en çok izlenenler listesinde tahta oturdu. Üstelik sadece dizi değil, genel listesinde de Hırsızlar Ordusunu 2. sıraya ve Squid Game’i 3. sıraya atarak ilk sıraya adını yazdırmayı başardı.

Kulüp dizisinin konusu

Baştan sona nostalji kokan yapım 1955 yılında geçiyor. Eski bir mahkum olan Matilda, o dönemin en önemli gece kulüplerinden birinde çalışıyor. Bir de kendinden bihaber olan kızı vardır. Ancak hapisten çıktıktan sonra kızının hayatına girmek isteyen Matilda, güzel bir ilişki kurmak için elinden geleni yapar.

Matilda, kızı Raşel‘i, o dönem Pera‘nın belalılarından olarak bilinen Fıstık İsmet‘ten uzak tutmak için elinden geleni yapar. Diğer yandan da patronu Orhan, gece kulübünün yöneticisi Çelebi ve akşamları sahnenin yıldızı olan Selim‘in ego mücadelesinin ortasında kalır. Gittiği her yere huzur ve neşe getiren Matilda, çalıştığı kulübü de kendisi ve iş arkadaşları için sıcak bir yuva haline getirir.

Tam bir drama dizisi olan Kulüp‘ün oyuncu kadrosu da yıldızlar geçidine benziyor. Gökçe BahadırBarış ArduçSalih BademciFırat TanışMetin AkdülgerAsude KalebekSuzan Kardeşİştar GöksevenMerve Şeyda ZenginSezer Arıçay ve Doğanay Ünal gibi, pek çok ünlü isim bulunuyor.

Siz bu Kulüp‘üizleme fırsatı buldunuz mu? İzlediyseniz, görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × one =

%d blogcu bunu beğendi: