TeknolojiKültür-Sanat

Netflix ücretsiz mi olacak?

Netflix, Kenya’daki Android kullanıcıları için ilginç bir adım attı. Netflix, potansiyel ücretli abonelere içeriğinin bir kısmını ücretsiz olarak sunmaya başladı. Kenya’daki ücretli abonelerine sunulan içeriğin dörtte biri kadarını ücretsiz olarak herkesin erişimine açan uygulama, kulllanıcılara herhangi bir reklam göstermiyor.

Ayrıca yalnızca bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin kayıt sırasında herhangi bir ödeme bilgisi girmesi de gerekmiyor. Yalnızca Android kullanıcıları için sunulan yeni seçenekte film ve şovları indirme özelliği de devre dışı bırakılmış durumda.

Netflix tarafından yayınlanacak olan yeni interaktif gerilim dizisi Jigsaw ile ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı.

Netflix Üyelik Nasıl İptal Edilir

Yeni seçenek başka hangi ülkelerde sunulacak?

Kenya’da sunulan yeni seçenek hakkında açıklamada bulunan Netflix Ürün İnovasyonu Direktörü Cathy Conk, “Daha önce Netflix’i hiç izlemeyenler için bu durum hizmetimizi deneyimlemenin harika bir yolu” dedi.

Netflix ücretsiz mi olacak?

Bildiğiniz üzere Netflix, içeriklerini ilk defa ücretsiz sunmuyor. Dijital yayın hizmeti geçtiğimiz yıllarda da Bird Box gibi orijinal filmleri ve Stranger Things gibi popüler şovların ilk bölümlerini ücretsiz olarak herkesin izlenimine açmıştı.

Yeni seçeneğin, şirketin ödeme yapan müşteriler yaratmada ne kadar etkili olduğuna dair bilgi toplamanın bir yolu olarak piyasaya sürüldüğü belirtiliyor. Ayrıca Netflix’in doymuş pazarlardaki yavaşlayan büyümesini ve artan sayıda rakip akış hizmetine karşı yeni pazarlara daha fazla yatırım yaptığı ifade ediliyor.

Netflix’in ilk olarak Kenya pazarında hizmete sunduğu yeni paketinin başka ülkelere gelip gelmeyeceği belirsiz. Bu seçeneğin Türkiye’de de kullanımına sunulmasını ister miydiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 1 =

%d blogcu bunu beğendi: