Kültür-Sanat

Netflix’in Türk filmi Aşk Taktikleri, dünya sıralamasında birinci oldu!

Tüm dünyada popüler olarak kullanılan yayın platformu Netflix, haftalık Top 10 listesini açıkladı. Hem İngilizce hem de İngilizce olmayan kategorilerde ilginç yapımlar bulunuyorken, İngilizce olmayan yapımlar kategorisinde Türk yapımı Aşk Taktikleri zirveye yerleşti.

Filmler ve TV dizileri için dört adet Top 10 listesi yayınlayan Netflix’in bu listeleri şu kategorileri içeriyor: Film (İngilizce), TV dizisi (İngilizce), Film (İngilizce olmayan) ve TV dizisi (İngilizce olmayan). 14 Şubat ila 20 Şubat arasında en çok izlenen TV dizisi ve filmlerin haftalık Top 10 listesinde ise Türk yapımı Aşk Taktikleri (Love Tactics) boy gösterdi.

Netflix’in Aşk Taktikleri dünya sıralamasında birinci

Netflix’in açıklamasına göre bu listeler, haftalık görüntülenen saatlerine göre sıralanıyor. Dünya çapındaki abonelerin, Pazartesi’den Pazar gününe kadar izlediği toplam saat sayısını inceleyen Netflix, Filmler ve TV dizileri için dört adet Top 10 listesi paylaşıyor.

14-20 Şubat listesinin İngilizce olmayan filmler kategorisinin birinci sırasında Aşk Taktikleri (Love Tactics) isimli yerli yapım yer aldı. Netflix’in verilerine göre Aşk Taktikleri, Top 10’daki ikinci haftasını geçiriyorken 16,860,000 saat izlendi.

Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız’ın başrolleri paylaştığı film; Avrupa’da İtalya ve Romanya, Asya’da Türkiye ve Lübnan, Amerika’da ise Dominik Cumhuriyeti, Guadeloupe ve Martinik’de zirveye oturdu. Netflix Aşk Taktikleri filminin daha kaç hafta izleneceği merak konusu.

İngilizce olmayan filmler kategorisinde ikinci sırada 13,300,000 saat izlenmeyle Through My Window yer alırken, üçüncü sırada ise 8,110,000 saat izlenmesiyle Bigbug boy gösterdi. Listenin tamamına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Top 10 İngilizce Olmayan Filmler
 1. Love Tactics
 2. Through My Window
 3. Bigbug
 4. Love and Leashes
 5. The Privilege
 6. Parallel Mothers
 7. Into the Wind
 8. Parallel Roads
 9. My Best Friend Anne Frank
 10. Thoroughbred
Top 10 İngilizce Filmler
 1. The Tinder Swindler
 2. Texas Chainsaw Massacre
 3. Tall Girl 2
 4. Fistful of Vengeance
 5. Despicable Me 2
 6. Abominable
 7. St. Vincent
 8. Downfall: The Case Against Boeing
 9. Despicable Me
 10. The Vanishing
Tinder Avcısı, Simon Leviev ilk kez konuştu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 + two =

%d blogcu bunu beğendi: