GoygoyDünyaKültür-Sanat

Nüfusu Yalnızca “1” Olan Dünyanın En Yalnız Yerleri

Nüfusu yalnızca “1” olan dünyanın en yalnız yerleri, sizler için araştırdık. Yazımızı okumadan önce şunu belirtelim, bu yerleri gördükten sonra yalnız olmadığınızı fark edeceksiniz. Sosyalleşin! Yalnızlık hikayenizi bize yorum olarak atmayı unutmayın.

PhinDeli Town Buford

Normalde 1866 yılında demiryolu inşaatı için kurulan köyün nüfusu bir zamanlar 2000 kadar olsa da giderek tenhalaşmış ve kasaba 5 Nisan 2012’de açık artırma ile satışa sunulmuş. 2013 yılında Vietnamlı yeni sahibi Don Sammons kenti satın almış.

Monowi

Amerika’nın Nebraska eyaletine bağlı bu kentin adı “vahşi çiçekler” anlamına geliyor. 1902 yılında demiryolu projesi o yöne doğru genişlediğinde kurulmuş. 1930’lu yıllarda nüfusu 150 olan bu köy genç nüfusu büyük şehirlere kaptırmış. 2000 yılı nüfus sayımına göre nüfus, 2. Rudy ve Elsie Eiler çifti, Rudy 2004 yılında vefat edince Elsie buranın tek sakini olarak kalmış.Köyde yaşayan tek kişi olduğu için, muhtarı, kütüphanecisi, likör dükkanında garson da o. Kendi kendine vergi ödemesi de ayrı enteresan.

4 ayrı sokak lambası için her yıl devlete plan çizip veriyor. Yalnızca 1 kişi yaşıyor olmasına rağmen kütüphanede 5,000 adet kitap var. Bir de 80 mil öteden müşterileri olan bir küçük taverna var.

Cass

Yeni Zelanda’nın Canterbury bölgesindeki bu kasabanın tek sakini Barrie Drummond. Tranzscenic demiryolu şirketi için çalışıyor. Buradan geçen tren burada duruyor ancak neden durduğu da öte yandan merak konusu. Kasaba sakini olan Barrie ise bu durumdan pek de şikayetçi değil. Nüfusu Yalnızca “1” Olan Dünyanın En Yalnız Yerleri arasına Cass’ta girdi.

Netflix Türkiye’de Mart Ayında Yeni Neler Var?

Rochefourchat

Fransa Alpleri’nde yer alan bu komün köyünde yalnızca barakadan çevrilme tek bir ev bir de eski kalenin kalıntıları var. Köyde yalnızca Jean-Baptiste Le Moyne de Martigny yaşıyor.

Picher

Ghost Town yani hayalet şehir olarak anılmakta olan Picher, Amerika’nın Oklahoma eyaletine bağlı. Çevredeki maden ocaklarından kaynaklı çinko zehirlenmesi ve tornadonun da kenti vurmasıyla insanlar yavaş yavaş kentten ayrılmışlar.

Peki siz ne kadar yalnızsınız. Yalnızlık hikayenizi bize yorum olarak atmayı unutmayın. Pinek.net sizinle beraber.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + 12 =

%d blogcu bunu beğendi: