Kültür-Sanat

Rise of Empires Ottoman: 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak

Netflix’in Rise of Empires: Ottoman belgesel dizisi ilk sezonuyla 24 Ocak 2020’de izleyici karşısına çıktı. Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon ne zaman yayınlanacak? İstanbul’un (o dönemdeki adıyla Konstantiniyye) fethine odaklanan yapım, Fatih Sultan Mehmet’in şehri alma mücadelesini anlatıyor. Oyuncuları tamamen Türk olmasına rağmen ana dil olarak İngilizce konuşulmasıyla da Netflix Türkiye tarihi adına bir ilk niteliği taşıyor.

Rise of Empires: Ottoman’ın yapımcısı Emre Şahin, Instagram’dan yaptığı paylaşımda 2. sezon çekimlerinin başladığını duyurdu. Dizinin kadrosuna yeni yüzler eklendiği de açığa çıkarken, bu isimlerden ilki belli oldu.

Squid Game 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? İşte Squid Game İkinci Sezon Tarihi!

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon çıkış tarihi açıklanmadı

İkinci sezonda diziye katılan ünlü oyuncu Ali Gözüşirin, “Let’s go” notunu ekleyerek çekimlerin başladığını açıkladı. Yapımcı Emre Şahin de bunu kendi Instagram hesabından paylaşarak, haberi teyit etti. Rise of Empires: Ottoman, ilk sezonda Fatih Sultan Mehmet’in Konstantiniyye’yi fethetme sürecine odaklanmıştı.

rise of empires ottoman 2. sezon
Emre Şahin, 2. sezonu Instagram’dan duyurdu

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon ile hangi döneme odaklanılacağı belirsizliğini koruyor. Ancak tahminler, Osmanlı Devleti yönetimine geçtikten sonraki Konstantiniyye (İstanbul) hayatının ağırlıklı olacağı yönünde. Dizi ilk sezonda Fatih Sultan Mehmet’in Ayasofya’ya ayak bastığı sahneden sonra sona ermişti. Fetih sonrası şehirde yapılan icraatlere yer vermemişti.

Anlatıcılığı Game of Thrones’dan tanıdığımız Charles Dance üstleniyor

Dizide iki farklı dilde anlatım mevcut. İngilizce anlatıcılığını dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinden bildiğimiz Charles Dance yapıyor. Türkçe ise Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç tarafından seslendiriliyor. Aynı isimlerin Rise of Empires: Ottoman 2. sezon ile devam edip etmeyeceği şimdilik belli değil.

Prof. Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında hazırlanan Rise of Empires: Ottoman, dünyanın saygın üniversitelerinde görev yapan eğitimcileri de konuk ediyor. Yapımcılığını Karga Seven Pictures ve STX Entertainment üstlenirken, senaryosu da Kelly McPherson’un kaleminden çıktı.

Rise of Empires: Ottoman’ın ilk sezon oyuncu kadrosu şöyle:

  • Tuba Büyüküstün
  • Cem Yiğit Üzümoğlu
  • Selim Bayraktar
  • Birkan Sokullu
  • Osman Sonant
  • Tolga Tekin
  • Ushan Çakır
  • Damla Sönmez

Peki ya sizler bu dizi hakkında neler düşünüyorsunuz? Başarılı bulup bulmadığınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − six =

%d blogcu bunu beğendi: