Teknoloji

Signal, bağış toplama özelliğini tanıttı!

Kullanıcı gizliliği konusunda oldukça iddialı olan Signal, yeni gelir modelini açıkladı. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak karşımıza çıkan Signal, uygulama içi bağış özelliğini tanıttı.

Pandemi süreciyle birlikte mesajlaşma ve görüntülü görüşme platformlarına ilgi arttı. WhatsApp’ın yeni kullanıcı politikası nedeniyle hızla popüler hale gelen Signal ve Telegram gibi uygulamalar; yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Kısa sürede popüler hale gelen Signal, çıkartma ve duvar kağıdı gibi diğer mesajlaşma platformlarında yer alan özellikleri nihayet 2021 yılında kullanıcılarına sundu.

Whatsapp mesajlarına tepkiler özelliğini geliyor!

Kullanıcılar, uygulama içi bağış özelliğiyle Signal’e destek olabilecek

Hiçbir kuruluş ile kullanıcı bilgisi paylaşmadıklarını belirten Signal, kazanç elde etmek için reklam şirketleri yerine kullanıcı bağışı seçeneğini tercih ettiklerini açıkladı. Bağış haricinde finansal desteklerinin bulunmadığının altını çizen yetkililer, Signal’in web sitesinde konu ile ilgili blog yazısı paylaştı.

signal bağış

Şirketin web sitesinde bağış sistemi ile ilgili, “Müşteriler ödeme yaptıktan sonra, sunucunun müşteri kimliğini doğrulayabilmesi için profili ile bir rozet ilişkilendiriliyor. Gizliliğin ön planda olduğu Signal uygulaması, bu ödemenin neye karşılık geldiğini de kullanıcı gizliliği uyarınca saklayacaktır.” ifadeleri yer alıyor.

Kullanıcılar, Apple Pay veya Google Pay kullanarak uygulama içinde aylık bağışlar veya tek seferlik katkılar yapmayı seçebilecek. Ödeme bilgilerinin kullanıcının Signal hesabı ile ilişkilendirilmeyeceğini belirten şirket, 5, 10 ve 20 dolar olmak üzere üç farklı bağış tutarının olduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × five =

%d blogcu bunu beğendi: