Kültür-Sanat

Dünyanın en yüksek iq’lu insanı olduğu düşünülen Stephen Hawking’in iq puanı kaç?

Dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak adını kayıtlara yazdıran dünyaca ünlü İngiliz fizikçi, kozmolog, astronom, teorisyen ve yazar Stephen Hawking gündeme gelen isimlerden biri oldu. 2018 yılında hayatını kaybeden ünlü fizikçi, 11 yaşındaki Yusuf Şahin’in IQ puanını geçmesi ile meraklıların merceğine takıldı. Peki Stephen Hawking’in IQ puanı kaçtı? Hawking’in IQ’su kaçtı? İşte detaylar…

8 Ocak 1942 yılında dünyaya gelen Stephen Hawking, dünyanın en çok bilinen fizikçisi olarak akıllara kazındı. Einstein’dan bu yana dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kayıtlara geçen Hawking, yüksek IQ puanı ile dikkat çekiyordu.

8 Ocak 1942 yılında dünyaya gelen Stephen Hawking, dünyanın en çok bilinen fizikçisi olarak akıllara kazındı. Einstein'dan bu yana dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kayıtlara geçen Hawking, yüksek IQ puanı ile dikkat çekiyordu.

12 onur derecesi alan ve 1982 yılında CBE ile ödüllendirilen Hawking, amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastalığına sahipti fakat bilimsel çalışmalarını hastalığı hiçbir zaman etkilemedi.

12 onur derecesi alan ve 1982 yılında CBE ile ödüllendirilen Hawking, amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastalığına sahipti fakat bilimsel çalışmalarını hastalığı hiçbir zaman etkilemedi.

Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi mezunu olan Stephen Hawking’in kariyeri boyunca pek çok çalışması oldu ve bu başarısıyla tarihe adını altın harflerle kazıdı. Hatta hayatına dair bir film dahi çekildi.

Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi mezunu olan Stephen Hawking'in kariyeri boyunca pek çok çalışması oldu ve bu başarısıyla tarihe adını altın harflerle kazıdı. Hatta hayatına dair bir film dahi çekildi.

Peki Stephen Hawking’in IQ puanı kaçtı?

Peki Stephen Hawking'in IQ puanı kaçtı?

Net bir bilgi olmasa da Einstein ve Hawking’in IQ puanının 160 olduğu söyleniyor.

Hawking’in kara delikler ile ilgili tahminleri doğru çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × two =

%d blogcu bunu beğendi: