Kültür-Sanat

İstanbul’da geçen, Three Thousand Years Of Longing filminden fragman var!

Aksiyon başyapıtı niteliğindeki son filmi Mad Max: Fury Road ile kendisini hala saygıyla ve de sevgiyle andığımız George Miller’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni filmi “Three Thousand Years of Longing“den ilk fragman yayınlandı.

Hikayesinin bir kısmı -hatta belki de büyük bir kısmı- İstanbul’da geçen Three Thousand Years of Longing’in başrollerini Hollywood’un iki yıldız ismi Tilda Swinton ile Idris Elba üstleniyor. Filmde İstanbul’a geziye çıkan bir bilim insanı ve bir lamba cininin karşılıklı alışverişini izleyeceğiz. Idris Elba’nın canlandırdığı cin, Tilda Swinton’ın hayat verdiği Alithea Binnie’ye kendisini özgür bırakması karşılığında üç dilek hakkı sunacak. Cin, üç dilek hakkından birinde aşkı tercih eden Binnie’nin bu dileğini gerçekleştirebilecek mi -ya da gerçekleştirmeli mi-, filmi izleyip göreceğiz.

A.S. Byatt’ın The Djinn in the Nightingale’s Eyes isimli kısa hikayesinden uyarlanan Three Thousand Years of Longing’in senaryosunu Miller ile beraber Augusta Gore kaleme almış. Filmin oyuncu kadrosunda Swinton ve Elba ikilisiyle beraber Erdil Yaşaroğlu, Zerrin Tekindor, Ece Yüksel, Oğulcan Arman Uslu, Burcu Gölgedar ve Seyithan Özdemir gibi yerli isimlerin de yer aldığı kulağımıza gelen bilgiler arasında.

Three Thousand Years of Longing filminin vizyon tarihi 31 Ağustos. Filmin ilk fragmanı için aşağı buyurunuz.

Şöyle şahane ötesi bir posterimiz de var ayrıca:

Yine ayrıştık! Zafer Algöz, Gibi-Erşan Kuneri tartışması başlattı ortalık karıştı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − twelve =

%d blogcu bunu beğendi: