Teknoloji

Tiktok Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

TikTok, diğer sosyal ağlarda da sıklıkla kullanılmakta olan ‘hikayeler’ özelliğini platforma entegre etmeye karar verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, özelliğin küçük bir kullanıcı kitlesiyle test edildiği bildirildi. Ancak özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor.

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından TikTok, mobil uygulamalarına yeni bir özellik eklemek için kolları sıvadığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bugün hemen her sosyal ağda gördüğümüz hikayeler özelliğinin TikTok’ta test edilmeye başlandığı ifade edildi. TikTok’un hikaye özelliği, şu an için yalnızca ABD’deki bir grup kullanıcı ile test ediliyor.

TikTok’un hikayeler özelliği, ilk olarak Matt Navarra tarafından keşfedildi. Daha sonra TikTok tarafından doğrulanan özellik, tıpkı diğer sosyal ağlardaki gibi çalışacak şekilde tasarlanmış durumda. Yani bir kullanıcı, bir paylaşımını yalnızca 24 saat boyunca takipçilerine gösterebilecek. Aynı Instagram’da olduğu gibi TikTok’taki hikaye modunda da paylaşım üzerine yazı yazma, düzenleme yapma ve efekt ekleme gibi özellikler kullanılabilecek.

TikTok’taki hikayeler, sahip olduğu bir özellikle diğerlerinden ayrılacak

Tiktok Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

TikTok’un üzerinde çalıştığı hikayeler moduna, herkese açık yorumlar yapılabilecek. Yani kullanıcılar, paylaştıkları hikayeler üzerinden yorumlaşabilecekler. TikTok’taki hikayeler özelliği, herkese açık yorumlar yapılabilecek olmasıyla Instagram, Snapchat, WhatsApp ve Facebook gibi diğer platformlardaki hikaye özelliklerinden ayrılacak

Tiktok Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

TikTok tarafından yapılan açıklamalarda, hikaye özelliğinin ne zaman kullanılabilir hale geleceğine değinilmedi. Ayrıca bu özelliğin iOS ve Android platformları için birlikte mi yayınlanacağı yoksa bir grubun bu özellikle daha erken bir tarihte mi tanışacağı da belli değil. Twitter’ın tutmadığı için geçtiğimiz günlerde kaldırdığı “Fleets” isimli hikaye özelliğinin TikTok’ta nasıl bir ilgi göreceğini zaman gösterecek. Tiktok hikayeler özelliği için siz ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 − 14 =

%d blogcu bunu beğendi: