Teknoloji

Twitter, Bitcoin ile bahşiş özelliğini Android’e getirecek!

Twitter, son dönemlerde platforma yeni özellikler kazandırmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. En son Spaces sesli sohbet odalarını tüm kullanıcılar açtığını açıklayan platform, şimdide bitcoin ile bahşiş özelliğini tüm kullanıcılara getirmeyi planlıyor. Popüler uygulamalarda bulunan gizli özellikleri keşfetmesiyle bilinen Jane Manchun Wong‘un yaptığı paylaşımlara göre Twitter, ilk başta yalnızca iOS cihazlarda kullanıma sunduğu Bitcoin ile bahşiş verme özelliğini Android cihazlara getirmek için çalışıyor.

Platform, geçtiğimiz Temmuz ayında, kullanıcıların paylaşımlarına gelen yorumları beğenmeme durumunda kaldırabilmesi üzerinde çalışıyordu. Başlangıçta test amaçlı sadece iOS cihazlarda kullanıma açılan bu özelliğin zamanla tüm platformlara geleceği açıklandı. Hatta yine Wong‘un bir iddiasına göre şirket, bu özelliği web’e de getirmeyi planlıyor. Dolayısıyla eğer Bitcoin ile bahşiş verme özelliğinin Android‘e gelirse, hiç de şaşırtıcı bir gelişme olmaz.

Bitcoin ile bahşiş gönderme özelliği Android’e ne zaman gelecek?

TwitterMayıs ayında getirmiş olduğu bahşiş kavanozu özelliğiyle birlikte kullanıcıların, içerik üreticilerine bahşiş vermesini sağladı. Başlangıçta yalnızca VenmoPaypal ve Square’s Cash App gibi ödeme araçlarıyla para göndermek mümkündü. Ancak daha sonra Bitcoin ile ödeme yapılmasının da önü açıldı ve Ağustos ayında Lightning Network destekli Bitcoin ödemeleri uygulamanın beta sürümüne eklendi.

twitter bitcoin

Twitter, 23 Eylül’de resmen iOS cihazlar için Bitcoin desteğini duyurdu. Ardından bu hizmeti kademeli bir şekilde tüm cihazların kullanıma açtı. Şirket Bitcoin ile bahşiş özelliğinin yakın zamanda Android kullanıcıları içinde erişilebilir olacağını duyurdu. Ancak kesin bir tarih belirtilmedi.

Platformun getirdiği bu yeni özelliğin arkasındaki teknoloji, kripto parayla ödeme yapılabilmesini sağlayan Strike tarafından destekleniyor. Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazların pazarın yüzde 70‘ine hakim olduğu göz önüne alınırsa bu yeni özellik için, halihazırda tüm işletim sistemleri üzerinde çalışmalarına devam eden bir şirketin seçilmesi isabetli bir karar olmuşa benziyor.

Twitter, herkesin Spaces sesli sohbet odası oluşturmasına izin veriyor

Twitter’da NFT dönemi başlıyor

Yeni getirilen bahşiş özelliğine ek olarak, şirketin NFT sistemler üzerinde de çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Eylül ayının sonlarında yayınlanan duyuruya göre TwitterNFT kimlik doğrulaması desteği ve sistem optimizasyonu üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

twitter bitcoin

Bu özellik sayesinde, dileyen herkes NFT‘lerini Twitter üzerinden sergileyebilecek. Wong tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde gördüğümüz kadarıyla, uygulama üzerinde koleksiyonlar adında ayrı bir kısım olacak ve profil sayfası üzerinden erişilebilecek. Ek olarak, platformun mobil uygulamasının da NFT’leri ve ayrıntılarını görüntüleyebilmesi üzerinde geliştirmeler devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × two =

%d blogcu bunu beğendi: