Teknoloji

Twitter IOS kullanıcılarına, GIF oluşturma özelliği geldi!

Twitter, günlük 217 milyon aktif kullanıcısı ile en popüler sosyal medya platformlarından biri. Belirli aralıklarla kullanıma sunduğu yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini artıran platform, kısa süre önce Topluluklar için arama çubuğu ve Facets özelliğini test etmeye başladı. Son olarak Twitter IOS kullanıcılarına, GIF oluşturma özelliği geldi!

Twitter, iOS sürümünde GIF oluşturmayı kolaylaştırdı

Dijital dönüşümün lokomotifi konumundaki internetin gelişimi ile 8-bit renge kadar destek veren ve 1-bit’lik saydamlık sunan GIF’ler de yaygınlaşmaya başladı. Özellikle sosyal medyada karşımıza çıkan GIF, kullanıcıları eğlendirdiği gerekçesiyle günden güne popülaritesini artırıyor.

Twitter, iOS sürümünde GIF oluşturmayı daha da kolaylaştıran bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu sayede kullanıcıların sadece uygulamanın kamerasını kullanarak GIF oluşturmasının ve takipçileri ile paylaşmasının önü açıldı.

Twitter, iOS sürümünde uygulama için kamerayı kullanarak GIF oluşturma ve takipçilerle paylaşma için şu adımların izlenmesi gerekiyor;

  1. Twitter uygulamasında, yeni bir tweet oluşturmak için dokunun
  2. Kamerayı açın
  3. GIF seçeneğini seçin
  4. GIF’inizi oluşturun
  5. Yeni GIF’inizi takipçilerinizle paylaşın

Twitter’da Olumsuz Oy özelliği üzerindeki çalışmalar da devam ediyor. Bu özellik; rahatsız edici veya alakasız içerikleri oylamanıza imkan sağlayacak. Bu noktada ilgili paylaşımlar incelendikten sonra gerekli görülmesi halinde alakasız yanıt ya da rahatsız edici içerik olarak işaretlenecek. Öte yandan vermiş olduğunuz oylar tweetlerin sahipleri ve diğer kullanıcılarla paylaşılmayacak.

twitter
Twitter
Twitter makaleler isimli yeni özelliği üzerine çalışıyor! 140 karakterden bloggerlığa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 + 16 =

%d blogcu bunu beğendi: