Teknoloji

Twitter Seo’su Jack Dorsey Bitcoin İçin İddialı Açıklamalar Yaptı

Twitter ve Square’ın CEO’su olan Jack Dorsey, Bitcoin için iddialı açıklamalarda bulundu, “kripto para birimi Bitcoin’in dünyayı uzun vadede birleştireceğini” söyledi.

Popüler sosyal medya platformu Twitter ve Square’ın CEO’su olan Jack Dorsey, kripto paraların gelecekte alabileceği değere dikkat çekti. Jack Dorsey, bu değere örnek olarak Bitcoin vurgusu yaptı.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada kripto para birimi Bitcoin’in sonunda dünyayı birleştireceğini iddia etti.

Elon Musk Bitcoin paylaşımları yapmaya devam ediyor. Şimdi de Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin konferansı için verdiği yanıtla gündemde.

Bitcoin Kurucusu Kim? Binance CEO’su Bitcoin Kurucusunu Açıkladı.

Jack Dorsey: “Sonunda dünya da birleşecek”

Jack Dorsey Twitter

Amerikan Senatosu’nun kripto katılımını genişletecek bir değişikliğin engellenmesi üzerine açıklamalarda bulunan Dorsey, “#Bitcoin derinden bölünmüş ülkeyi birleştirecek. Sonunda da dünyayı” ifadelerini kullandı.

Dorsey açıklamasında hangi ülkeyi kast ettiğini belirtmezken, başarısızlıkla sonuçlanan değişikliğin ardından bu açıklamanın gelmesi muhtemelen ABD’den bahsettiği çıkarımı yapılabiliyor.

jack-dorsey-bitcoin-dunyayi-birlestirecek

Dorsey, Bitcoin ve diğer kripto paralarının büyük sorunlara önemli bir çözüm olarak sunulması fikrini ilk kez dile getirmiyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında CEO, “Umudum, Bitcoin’in dünya barışını yaratmasıdır” diyerek verdiği önemi dile getirdi.

46 bin dolar seviyesinde seyrine devam eden kripto para birimi Bitcoin’in dünya sorunlarının çözülmesine nasıl yardımcı olabileceği konusu belirsizliğini koruyor. Ancak önemli isimlerin girişimleri bunu görmek için fazla bir zaman olmadığı görülüyor.

Öte yandan 10 yıl içinde dünyanın tek para biriminin Bitcoin olacağını öne süren Dorsey, yakın zamanda Twitter’da reklam satın almasına bile izin verileceğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten − 4 =

%d blogcu bunu beğendi: